„Köszönjük
Publicisztika
Igazság a paywall mögött (sincs) – Selmeci János jegyzete
Publicisztika

Igazság a paywall mögött (sincs) – Selmeci János jegyzete

Az igazság persze egy, sőt tíz másodpercben sem mondható el, néha egy kiváló újságíró hosszú cikke vagy riportja, és három megszólaltatott szakértő is kevés ahhoz, hogy bármire is jussunk egy bonyolult kérdésben, amiről egy narancsszínű politikus, államilag széttámogatott kormány-progapandista vagy egy mezei tiktokker tíz másodperc alatt világgá üvölti a maga igazságát.

Diplomácia a ZOO-ban - Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Diplomácia a ZOO-ban - Józsa Márta jegyzete

A ma már soha nem emlegetett – bár papíron még létező – el nem kötelezett országok jobbára nagy pompával utazgató államfői nem ritkán tértek haza egy-két elefánttal a puttonyukban. Lásd Josip Broz Titonak az adriai Brioni szigetén harmadik világbéli királyi és főkormányzói adományokból létrejött egykori magánállatkertjét.

Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
Publicisztika

Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete

A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.

Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Gesztenye – Józsa Márta jegyzete

A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.

Állami szintű rongyrázás - Hardy Mihály jegyzete

20/06/2024 18:03

| Szerző: Hardy Mihály/Klubrádió

 | Szerkesztő: Lőrincz Csaba

Reméljük, a nyaralásukat is mi, adófizetők állhatjuk, ha elröppennének pestiesen szólva „görögbe vagy törökbe” egy kicsit lesülni a családdal együtt, ha éppen foglalt lenne a Rose d’Or luxusjacht az adriai kikötőben.

2024. június 20. Esti gyors-részlet (2024.06.20. Hardy Mihály jegyzete)
03:12
00:00

Nem tudom, elgondolkodtak-e mostanában… a szabályokról? Azokról a törvényekről, szokásokról, netán játékszabályokról, amiknek a betartása nélkül felborulna az életünk, sőt, túlzás nélkül az emberi civilizáció. Nos, mint annyi minden, a mai Magyarországon ez sem úgy működik, mint más, boldogabb országban. Nálunk a szabályok arra valók, hogy pont azok szegjék meg őket, akik megalkották vagy elfogadtatták őket.

Ne lopj! – mondja ki a tízparancsolat. Hogy hetedik vagy nyolcadik pontja, az attól függ, hogy katolikus vagy ortodox, éppen izraelita vallási megközelítésben nézzük a dolgot. Ugyan – hírek szerint – ezt a szabályt kőtáblába vésték annak idején, mégis, mintha az évezredek során, de különösen Orbán Viktor Magyarországán elvesztette volna közkincs jellegét. Vagyis, ha az első számú vezető úgy dönt, akkor az ország leggazdagabb emberét varázsolhatja, szerényképességű gázszerelő haverjából, röpke tíz év alatt. Potom 1000 milliárd forint közpénz kell ehhez mindössze…

Plázastoppal büntetjük a gonosz külföldi multikat, hogy ne tudják tovább mételyezni a hazai kiskereskedelmet. Hadd terjeszkedjenek inkább a hazai áruházlánc átláthatatlanul gazdálkodó tulajdonosai. Ha a megfelelő alapítványokba befizetik a támogatást, akkor meg minden stikli felett szemet hunyunk. Egyszerű ez, mint az ABC, vagy tessék a betűket nyugodtan felcserélni! És persze, ha egy szélsőjobbos osztrák, bizonyos Heinz-Christian Strache kezd erőteljes lobbizásba, akkor a „sógorok” drogéria-lánca, meg a narancssárga barkács-hód áruház is szabadon garázdálkodhat, mert a mi szabályainkat az sértheti meg igazán, akinek ezt megengedjük.

A szemünk sem rebben immár, ha a fél kormányt kiutaztatjuk honvédségi repülővel Kölnbe, Stuttgartba a parádésan szereplő magyar válogatott meccsét nézni, hiszen súlyos államérdek fűződhet ahhoz, hogy a mi pénzünkön feszítsenek szurkolói sállal a zsúfolt VIP-páholyban. Itthon minden magánhasználatra fordított autós kilométer után a cégeknek be kell fizetniük az adót a NAV-nál. A Magyar Honvédség Airbus A319-es repülőgépe óránként több, mint 4 millió forintba kerül – ha szigorúan honvédelmi céllal viszi ki a kormánytagokat egy kis foci-EB-s charterezésre. Reméljük, a nyaralásukat is mi, adófizetők állhatjuk, ha elröppennének pestiesen szólva „görögbe vagy törökbe” egy kicsit lesülni a családdal együtt, ha éppen foglalt lenne a Rose d’Or luxusjacht az adriai kikötőben.

Az állami szintű rongyrázás persze csak addig tart, amíg hagyjuk. Vagy amíg a rongyot is el nem lopják.

Hardy Mihály jegyzete az Esti gyors 2024. június 20-ai adásában hangzott el.