„Támogassa
Publicisztika
Mélyfúrás – Rózsa Péter jegyzete
Publicisztika

Mélyfúrás – Rózsa Péter jegyzete

Nem számítanak a szakmai vélemények, a műszaki és egyéb okok egy politikailag felértékelt terv megvalósításakor. Csak az számít, hogy a kormány vezetője mit akar. És hogy mit akar általa például egy igazi nagyvezér, a kínai kommunista párt és kormány első embere, Hszi Csin-ping. Rózsa Péter jegyzetében a zalai olajmezőtől és Rákosi elvtárstól jut el napjainkig.

Brancs – Szénási Sándor jegyzete
Publicisztika

Brancs – Szénási Sándor jegyzete

Az, hogy Orbán és Gyurcsány egy brancs lenne, első pillantásra azt jelenti, hogy a jelenlegi rendszert ketten állították elő, ami azért hazugság, mert Orbánt semmilyen nyomás nem kényszerítette egy autokrácia kiépítésére, viszont az nem hazugság, hogy Gyurcsány kormányzása gyakorlatilag minden féket eltakarított Orbán útjából.

Kétszer nem léphetsz ugyanabba a Halász Jánosba – Dési János jegyzete
Publicisztika

Kétszer nem léphetsz ugyanabba a Halász Jánosba – Dési János jegyzete

Diktatúrácska van itt kérem, a parlament ma nem izgalmasabb hely, mint 1981-ben lehetett – s a büfé már akkor is jó volt. Igaz, a rendszerváltás magyar forradalma részben az akkori parlamentből indult, teljesedett ki – amiből persze nem következik, hogy most Halász János nem mondja el harmadszorra vagy negyedszerre ugyanazt a beszédét. Ha már elsőre ennyire bejött.

Olimpiásdi – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Olimpiásdi – Józsa Márta jegyzete

Bőven van még amit tanulnunk Belgrádtól.  Például a héten a fideszes parlamenti többség elfogadta az Egyesült Arab Emírségek kormányával kötött gazdasági együttműködésről szóló megállapodást, amely a rákosrendezői pályaudvar területén megvalósuló úgynevezett mini-Dubaj-beruházást tartalmazza.

Európa és én – Selmeci János jegyzete
Publicisztika

Európa és én – Selmeci János jegyzete

Nekem Európa egy boldog összenézés, amikor felszállunk a repülőre, a külföldön hallott magyar szavak, az élmény, hogy szívesen látnak minket a szicíliai kocsmától a bécsi kávézóig mindenhol, látni, hogy azért máshol sem Kánaán az élet, és ez aztán tényleg közös bennünk, ahogy a külföldre szakadt barátok és családtagok is, akik hálisten nem vesznek el, hazajönnek, elmegyünk hozzájuk, tanulunk a sorsukból, és persze azokéból is, akiknek Európa még az olcsó fapadossal is messze van.

Fordított világ – Hardy Mihály jegyzete

18/01/2024 18:02

| Szerző: Hardy Mihály

A szuverenitásunk megvédésével megbízott állami hatóság épp a maradék szabadságunk elvételével foglalkozik, az igazságügy elejéről már nyugodtan elhagyhatjuk az "i" betűt, marad a gazság!

2024. január 18. Esti gyors-részlet (2024.01.18. Hardy Mihály jegyzete)
02:48
00:00
Nem tudom, elgondolkodtak-e mostanában a… fordított világról. Mármint arról a fordított világról, amiben élünk. Ahol minden az ellenkezőjét jelenti annak, ami.

Most éppen Gulyás Gergely mai „aranyköpése” juttatta eszembe, aki egyenesen azzal vádolta a pedagógus szakszervezeteket, hogy – szavai szerint – ők voltak a pedagógus béremelés legfőbb akadályai. Így. Ahogy a médiaszakmában mondani szoktuk: képben-hangban, mikrofon és kamerák előtt, szemrebbenés nélkül. Egy civilizált országban (Magyarország ugye egyre kevésbé tartozik ebbe a halmazba) egy ilyen ostoba, szakszervezet-ellenes kirohanás után minimum le kellene mondania a miniszternek. Örökre.

Vagy ott van a nemzetközi kapcsolatok világa. A diplomácia, aminek minden írott és íratlan szabályát a visszájára fordította már Szijjártó Péter. Gondoljanak csak a külügyminiszter minősíthetetlen hangvételű nyilatkozataira, amikor mondjuk kioktatja az ukrán vezetőket vagy éppen az egyik legnagyobb szövetségesünk, az Egyesült Államok budapesti nagykövetét küldi el melegebb éghajlatra.

Vagy ott van Kocsis Máté főfidesznyik, akinek a jele szerint a franciás neveltetése megállt annál, hogy franciakulccsal párszor jól elpáholhatták gyerekkorában. Különben nem mondana olyan ökörséget, hogy Daniel Freund német zöldpárti képviselőre a „náci tempó” jellemző, csak mert utóbbi bírálta az Európai Bizottság Orbánnal kötött elvtelen kompromisszumát.

És akkor még nem is beszéltünk a magyar oktatásügyről, aminek ma már nyilvánvalóan az a legfőbb iránya, hogy minél több legyen a műveletlen emberfő az országban. Az egészségügy? Ugyan már: az elkötelezett orvosok és nővérek minden erőfeszítése ellenére, maga az állami rendszer is végstádiumban van, aki bekerül oda, jobb, ha előre felveszi az utolsó kenetet. Mert ma már egy rutin vakbélműtétbe is simán bele lehet halni Magyarországon.

Itt tartunk. A szuverenitásunk megvédésével megbízott állami hatóság épp a maradék szabadságunk elvételével foglalkozik, az igazságügy elejéről már nyugodtan elhagyhatjuk az „i” betűt, marad a gazság! 2024-ben is mélységesen igaz George Orwell zseniális meglátása a diktatúrák fordított világáról. Csakhogy az 1984 című regény eredetileg rémitő jövőképnek készült, és nem kormányprogramnak…

Hardy Mihály jegyzete a 2024. január 18-i Esti gyors adásában hangzott el.