„Támogassa
Publicisztika
Mélyfúrás – Rózsa Péter jegyzete
Publicisztika

Mélyfúrás – Rózsa Péter jegyzete

Nem számítanak a szakmai vélemények, a műszaki és egyéb okok egy politikailag felértékelt terv megvalósításakor. Csak az számít, hogy a kormány vezetője mit akar. És hogy mit akar általa például egy igazi nagyvezér, a kínai kommunista párt és kormány első embere, Hszi Csin-ping. Rózsa Péter jegyzetében a zalai olajmezőtől és Rákosi elvtárstól jut el napjainkig.

Brancs – Szénási Sándor jegyzete
Publicisztika

Brancs – Szénási Sándor jegyzete

Az, hogy Orbán és Gyurcsány egy brancs lenne, első pillantásra azt jelenti, hogy a jelenlegi rendszert ketten állították elő, ami azért hazugság, mert Orbánt semmilyen nyomás nem kényszerítette egy autokrácia kiépítésére, viszont az nem hazugság, hogy Gyurcsány kormányzása gyakorlatilag minden féket eltakarított Orbán útjából.

Kétszer nem léphetsz ugyanabba a Halász Jánosba – Dési János jegyzete
Publicisztika

Kétszer nem léphetsz ugyanabba a Halász Jánosba – Dési János jegyzete

Diktatúrácska van itt kérem, a parlament ma nem izgalmasabb hely, mint 1981-ben lehetett – s a büfé már akkor is jó volt. Igaz, a rendszerváltás magyar forradalma részben az akkori parlamentből indult, teljesedett ki – amiből persze nem következik, hogy most Halász János nem mondja el harmadszorra vagy negyedszerre ugyanazt a beszédét. Ha már elsőre ennyire bejött.

Olimpiásdi – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Olimpiásdi – Józsa Márta jegyzete

Bőven van még amit tanulnunk Belgrádtól.  Például a héten a fideszes parlamenti többség elfogadta az Egyesült Arab Emírségek kormányával kötött gazdasági együttműködésről szóló megállapodást, amely a rákosrendezői pályaudvar területén megvalósuló úgynevezett mini-Dubaj-beruházást tartalmazza.

Európa és én – Selmeci János jegyzete
Publicisztika

Európa és én – Selmeci János jegyzete

Nekem Európa egy boldog összenézés, amikor felszállunk a repülőre, a külföldön hallott magyar szavak, az élmény, hogy szívesen látnak minket a szicíliai kocsmától a bécsi kávézóig mindenhol, látni, hogy azért máshol sem Kánaán az élet, és ez aztán tényleg közös bennünk, ahogy a külföldre szakadt barátok és családtagok is, akik hálisten nem vesznek el, hazajönnek, elmegyünk hozzájuk, tanulunk a sorsukból, és persze azokéból is, akiknek Európa még az olcsó fapadossal is messze van.

Most őszintén, ha Ókovács... – Arató András írása

22/01/2024 10:35

| Szerző: Arató András

Hősünk igazi és plurális demokrata, noha analógiájának értelmét alapos kutatómunka után sem leltük fel.

Most őszintén, 

ha Ókovács


(és ez nem egy fohász, hanem egy beosztás – mondanánk, ha nem tartózkodnánk a nevekkel való viccelődéstől), tehát Ókovács Szilveszter, a fidesztévés száguldó propagandistából örökös Operaház direktorrá avanzsált kulturmisszionárius (igen, az is egy póz, nem is kényelmetlen, ha van a bőrnek megfelelő vastagsága) íróvá vált, pontosabban átíróvá, konkrétan korrigátorrá, mert egy Molière nevű külföldi szerzőnek Az úrhatnám polgár című darabja előadásán majdnem malőr esett meg, szóval őszintén, érdekes ez még?

Hát persze hogy érdekes, hiszen a hősökről meg kell emlékezni.

Történt ugyanis, hogy a darabban Jourdain úr, a ki tudja miből, ámde hirtelen meggazdagodott polgár a vagyonnal együtt műveltséget nem, ámde sznobizmust bőséggel magára szedő tahó pojáca egy méretes gyémántot ajándékoz az arájának. Már ez is problematikus a NER fejlődésének aktuális stádiumában, ám az, hogy a főszereplőt alakító színészt történetesen Mészárosnak hívják, a fizikából is ismert interferencia jelenséget okozná – kész skandallum. Ennek megakadályozásának kényes, ámde felelősségteljes feladata az Operaház direktorára hárult, aki a kihívásnak egy lila tollal eleget is tett. Minthogy Ókovács a testével megvédte őket, Lölő & Andika nem került színre. És biztos, ami biztos, a tarló szó is a kukában végezte.

A jeles operista, nem úgy, mint Dugovics Titusz, nyilatkozott a hőstette után: „Ha másik magyar milliárdos lett volna kéretlen céltáblává, és/vagy például egy Bajnai nevű színész került volna »véletlenül« ebbe a helyzetbe, vagy valaki folyton Klárát kiabálna Kleopátra helyett, esetleg feltűnik egy márki, aki folyton zajong, azt is kiszedetem”. Kellő eréllyel fellépett hát a direktor, minthogy úgy érezte, Tarnóczi Jakabék (a rendező) változata egyetlen magyar milliárdosra készült el, amivel választási kampány eszközévé silányította volna az előadást, és „hülyének nézte a megrendelőt”.

Hősünk igazi és plurális demokrata, noha analógiájának értelmét alapos kutatómunka után sem leltük fel. Bajnai nevű színészről és/vagy milliárdosról nem tudunk, az Antonius és Klára című darabot nem ismerjük, ami pedig de Sade márki kalandjait illeti, hát a gender-őrület ellen már az óvodában fel kell lépni.

Régebben a direktorok a szemöldöküket szedették ki.

Ellenben megnéztük, mit dob fel a gugli a Mészáros szóra, akár kicsi, akár nagy kezdőbetűvel írjuk. Nos, az eredmény e következő: nem Mészáros Márta filmrendező, Mészáros Ági színész, Mészáros Ferenc (Bubu) futballkapus, még csak nem is egy húsipari dolgozó sztahanovista rekordja jelenik meg a képernyőn, hanem a következők: Mészáros Lőrinc vállalkozó, Várkonyi Andrea, Mészárosné Kelemen Beatrix, Mészáros Ágnes (nem Ági), Tiborcz István és más tagjai a Családnak, továbbá a „hát kicsoda maga, hogy engem zaklat?” meg a „legyetek bátorak” típusú idézetek. És persze Ókovács Szilveszter. Mark Zuckerberg természetesen sehol sincs.

Van még mit kiszedetni a NER töretlen fejlődésének rögös útján.