Fájó szívvel búcsúztunk a közelmúltban eltávozott művészekről: Rolla János Kossuth-díjas hegedűművész, Ferdinándy György József Attila-díjas író, Kovács András Ferenc Kossuth- és Artisjus-nagydíjas költő, Finta József, a Nemzet Művésze, Kossuth-és Ybl-díjas építész, Benedek Miklós, a Nemzet Színésze, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész.
Dr. Fodor Réka a SOTE-n tanult, amikor 1990-ben súlyos autóbalesetet szenvedett, így megszakítva tanulmányait Párizsba ment, ahol utcazenélésből élt. Visszatérve befejezte tanulmányait, dolgozott mentőtisztként, majd a gyógyszeriparban is. 2015-ben járt először Afrikában, azóta 15 afrikai misszión vett részt, többek között Dr. Csókay Andrással is. Férjével, Greguss Sándor íróval közösen hozták létre az Afréka Nemzetközi Humanitárius Alapítványt.
Különös dolog derült ki a Corvinus Egyetemről kirúgott Ádám Zoltán docenssel kapcsolatban. Lehetséges, nem is azért távolították el, mert etikai eljárást kezdeményezett egy diákkal és annak vizsgájával kapcsolatban, miután a tanuló "érdemi MOL-részesedéssel" rendelkező családja nyomást akart gyakorolni az intézmény oktatóira, hanem mert az orbáni populista autokráciát kutatta?
Felvették az Oscar-díjra esélyes animációs rövidfilmek szűkített listájára Buda Anna Flóra 27 című alkotását, amely egy huszonhét éves lány életébe és szexuális fantáziájába enged betekintést. A pszichedelikus képi világú kisfilm alkotócsapatában három nővér is részt vett: Mákó Bori az animációban segédkezett, Mákó Mári és Mákó Rozi pedig az éteri elektronikus zenéért felelt. Ők voltak a vendégeink.
Simor Dániel újságíró, volt kollégánk évek óta a közélet ütőerén tartja a kezét, oknyomozása kapcsán nemrégiben annak járt utána, vajon miért kapott 4 milliárd forintot lélegeztetőgép beszerzésére a Magyar Judo Szövetség elnöke. Ezeket az eszközöket egyébként sohasem használták. Egy másik cikkében pedig lépésről lépésre mutatta be, hogyan működik a fideszes hazugsággyár.