„Palackvisszaváltással
Tűz van, babám! - Józsa Márta jegyzete
Esti gyors

Tűz van, babám! - Józsa Márta jegyzete

Magyar Péter mai, parlamenti beszédének előzetesében azt ígérte: ismerteti az enyves kezű bábok eltávolításának módszertanát, és a Vagyonvisszaszerzési Hivatal működését. Plusz a napirendben ígértekhez képest elmond még valamit.

Magyar: Sokan nem tudnak elindulni a maffia tagjai közül a következő választáson
A lényeg

MP: Sok maffiatag nem tud majd újraindulni

Visszamenőleges hatályú lesz az országgyűlési képviselői mandátumok betölthetőségének időbeli korlátozása, és még szigorítani is lehet a kormány javaslatán – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök a Klubrádió kérdésére. Tehát szerinte a képviselők, ha kénytelen-kelletlen is, de 12 vagy 8 év után vissza fognak menni a való világba. Magyar Péter a Klubrádió interjúmeghívására válaszolva azt is mondta, elnézést kér, hogy nem tudott eljönni vagy nem tudott nyilatkozni sokszor a Klubrádiónak, de fog menni.

Magyar: Ha Sulyok nem írja alá az Alaptörvény-módosítást, megfosztási eljárás indul ellene
A lényeg

Tisztítótűz-műveletet hirdetett Magyar Péter

A kormányzat kezdeményezi Sulyok Tamás elnöki megbízatásának megszüntetését és visszaállítaná az alkotmánybírák 70 éves korhatárát, így lecserélhetnék Polt Pétert is, valamint tizenkét évben korlátoznák az országgyűlési képviselői mandátumot. Magyar Péter az alkotmány tervezett módosításairól beszélt az országgyűlésben. A Tisztítótűz-műveletetnek nevezett intézkedéssorozatot a  miniszterelnök az olasz maffia elleni akcióhoz hasonlította. A módosításokat követően elindul az alkotmányozási folyamat: az új alkotmányt népszavazással erősítenék meg.

Reggeli gyors/Reggeli személy

"A budapesti köztereken a mennyiség a legnagyobb probléma a zsánerszobrokkal"

Túl korainak, és előkészítetlennek tartja Bán Zsófia író, az ELTE BTK amerikanisztika tanszékének volt docense, újlipótvárosi lakos a januárban elhunyt Fenyő Miklósról szobrot állítani a XIII. kerületben. Benedek Kata művészettörténész, a Trash of köztér alapító szerkesztője szerint önmagában ez a szobortípus nem feltétlenül probléma, inkább a mennyiségük jelent gondot.

Reggeli gyors

"Régen irtották, ma már úgy kell keresni az ürgéket"

Az ürgék fontos szerepet töltenek be az ökoszisztémában, táplálékot biztosítanak ragadozó madaraknak és emlősöknek, járataik pedig más fajok számára is élőhelyet teremtenek – mondta Dr. Váczi Olivér, a Hermann Ottó Intézet vezető természetvédelmi szakértője, akivel az áprilisi országos ürgeszámlálásról beszélgettünk.

Nem félnek a háborútól a debreceni fideszesek

Nem félnek már a háborútól a debreceni fideszesek

A választási kampány idején Debrecen fideszes polgármestere, Papp László arról beszélt, háborús helyzetben városa felhívhatja magára az ellenség figyelmét, egyúttal közölte, felmérik milyen helyiségek alkalmasak óvóhelynek a településen. Azóta felmérték, de az áprilisi választás óta nem beszélnek arról, hogy Debrecen háborús célpont lehet egy konfliktusban. Miskolcon tovább gyűrűzik a megvádolt pap ügye, Kecskeméten Matolcsy már nem díszpolgár, Egerben is kivérezni látszik az egykori kormánypropaganda, Szegeden pedig győzött az igazság. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független helyi lapok heti médiaajánlója.

Tiszta lapok – Józsa Márta jegyzete
Útszélen

Tiszta lapok – Józsa Márta jegyzete

Miközben a magyar társadalom azon agyal, hogy mit is kezdjen a nem is olyan közelmúltjával, meg az elvileg tiszta lapot jelentő közeljövőjével, arra ébredtünk, hogy feltehetően hazánk lesz az első ország a világon, ahol megszűnt az országos napi sajtó.

Autonómiarablás felsőfokon – a művészeti egyetemek alapítványosítása
Elszámolás - központosítás, lojalitás és a függetlenség ára

Autonómiarablás felsőfokon – a művészeti egyetemek alapítványosítása

Az elmúlt 16 évben a művészeteket is elérte a politikai lojalitásra épülő központosítás. A Klubrádió Kulturális Szerkesztősége az Elszámolás című sorozatban von mérleget ebből az időszakból. Ezúttal a művészeti felsőoktatási intézmények sorsa került terítékre. Vendégeink: Gyenge Zsolt, a MOME docense, Bolvári-Takács Gábor, a Táncművészeti Egyetem korábbi rektora, Németh Gábor, az SZFE korábbi tanára, valamint Baranyi Bertold, aki a modellváltás során a még el nem foglalt SZFE ügyvédjeként tevékenykedett.

Hevesi Tamás-hétvége
Zebrádió

Hevesi Tamás-hétvége

Zenész, utcazenész, labdarúgóedző és podcast-házigazda. Hevesi Tamás sokoldalúságának a zenei vonatkozásának szenteljük a Zebrádió következő hétvégéjét. Hallgasd te is a Klubrádió zenei csatornáját!

Népünnepély van a foci vb miatt Curacaóban, de mi lenne Magyarországon?
Sport-Klub

Népünnepély van a foci vb miatt Curacaóban, de mi lenne Magyarországon?

Elindult új műsorunk, a Sport-Klub, az első adásban a labdarúgó világbajnokságról kérdeztük Sziklai Attila focibloggert, aki az európai csapatokat hiányolja a 48-as létszámúra bővített tornáról, de arról is beszélt, hogy a több meccs több sztorit is hoz magával, mint például a Zöld-foki Köztársaság kapusáét, aki a spanyolok elleni döntetlennel lett világhírű.

Egy kis Szibéria - Szénási Sándor jegyzete
Hetes Stúdió

Egy kis Szibéria - Szénási Sándor jegyzete

Ott van persze az is, hogy ekkora arcvesztés után muszáj pókerfizimiskát keríteni valahonnan, erőt kamuzni ott, ahol csak gyengeség van, és azt sugallni, hogy az ő Szibériája, száműzetése átmeneti. O.V. úgy érzi magát, mint akinek feltörték és feldúlták, szétrabolták a tulajdon lakását, és most kénytelen egy méltatlan helyen meghúzni magát, amíg a kéglit felújítják és újraszentelik. A betörővel majd később számol.

Eindult a Sport-Klub Bacsa Botonddal és Nemes Dáviddal!
Sport-Klub

Eindult a Sport-Klub!

Szombatonként 14 órától új, podcast hangulatú sportmagazinnal jelentkezünk, amely nem csupán eredményeket közöl, összefüggéseket, konfliktusokat és történeteket mutat be. Az első adásban Sziklai Attila volt a vendégünk, természetesen terítéken a foci vb, de volt kosárlabda és Forma-1 is.

Új korszak vagy régi reflexek? Az oktatási reform esélyei Magyarországon
Másrészről

Új korszak vagy régi reflexek? Az oktatási reform esélyei Magyarországon

A magyar oktatás állapota egyszerre válságjelenség és reformlehetőség: miközben romlanak a tanulói teljesítmények, a rendszer túlzott központosítása, az autonómia szűkülése és a támogatórendszer gyengesége továbbra is gátolja a valódi megújulást. A Másrészről vendégei – Kampós András az Eötvös Gimnázium igazgatója és Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője – szerint nem elég a bérek rendezése, ha közben nem változik az iskolák működési logikája, a döntéshozatal szerkezete és a gyerekekre fordítható figyelem mennyisége.

''Érthető indulatok rotyognak és fortyognak'' - kamarai törvényt sürget Rudolf Péter
Klubdélelőtt

''Érthető indulatok rotyognak és fortyognak'' - kamarai törvényt sürget Rudolf Péter

A színházi visszaélések kezelésére kamarai törvényt, kötelező kamarai tagságot és etikai bizottságot javasol Rudolf Péter. A Vígszínház igazgatója a Klubdélelőttben arról beszélt: szükség lenne egy olyan szakmai kamarai rendszerre, amely kizárhatná a szabályokat megszegő alkotókat, és egyértelmű keretet adna a vitás ügyek rendezésének. Hozzátette, a Vígszínházban már létrehoztak etikai kódexet, működnek a visszajelzési csatornák, valamint a művészeti tanács, az üzemi tanács és a szakszervezet is, hogy időben kezelni lehessen a felmerülő problémákat.

„Hallgasson
Majtényi: Boldog vagyok azzal, ami az országban történt, de a médiatörvénnyel a legkevésbé se vagyok elégedett
Megbeszéljük...

Majtényi: Boldog vagyok azzal, ami az országban történt, de a médiatörvénnyel a legkevésbé se vagyok elégedett

Majtényi László szerint bár vannak pozitívumok, az új médiatörvény alkalmas lehet arra is, hogy politikai befolyás alá vonja szerencsétlen együttállások esetén akár a közszolgálati médiát, akár a médiarendszer működtetésében politikai szempontok előjöjjenek. A volt adatvédelmi biztos az ombudsmant is hiányolja azon közjogi méltóságok, szavai szerint "méltatlanságok" közül, akiket le kellene váltani a "generációs forradalom" után.

Ifkovics: Túl erős a forint, az MNB-nek hamarosan lépnie kell
Eurozóna

Ifkovics: Túl erős a forint, az MNB-nek hamarosan lépnie kell

A forint az év egyik legjobban teljesítő devizája lett a világon, miközben a magyar gazdaság versenyképessége és termelékenysége nem indokolna ekkora erőt – erről beszélt Ifkovics Ábrahám, a Hold Alap alapkezelője az Eurozónában. Szerinte a forint erősödését elsősorban a magas kamatok, a befektetői bizalom és a várható uniós források táplálják, ugyanakkor az exportőrök egyre nagyobb nyomás alatt vannak.

Techet: A visegrádi együttműködés túlélheti a politikai törésvonalakat
Reggeli gyors

Techet: A visegrádi együttműködés túlélheti a politikai törésvonalakat

Robert Ficóval és Andrej Babišsal is egyeztetett Magyar Péter az EU-csúcson, és a jelek szerint az sem veszélyezteti a visegrádi együttműködést, hogy a cseh kormányfő találkozott a szintén Brüsszelben tartózkodó Orbán Viktorral – mondta a Klubrádió Reggeli gyors című műsorában a bécsi Duna-régió és Közép-Európa Intézet tudományos munkatársa. Techet Péter az új miniszterelnök első szerepléséről azt mondta, az európai és nemzetközi sajtó egyértelműen pozitívan értékelte, hogy Magyarországot immár Magyar Péter képviseli az uniós csúcstalálkozókon, és nem Orbán Viktor.

Mobilalkalmazásaink - Töltse le!