„Köszönjük,
A lényeg

Benyújtotta az Alaptörvény 15. módosítását a Fidesz

12/03/2025 06:17

| Szerző: Klubrádió

 | Szerkesztő: Bárkay Tamás

Végső simítások után.

„Végső simítások után benyújtottuk a parlamentnek az Alaptörvény módosítását. A nyugati világ egyre erőteljesebben támadja a korábban magától értetődő normákat, különösen a család intézményét és a nemzeti identitást. A módosítás ezekre a kihívásokra reagál” – tudatta a  a Fidesz-frakció a Facebookon.

Orbán Viktor az évértékelő beszédében jelentette be, hogy újabb Alaptörvény-módosítás lesz. Az Alaptörvénybe bekerülő újabb, legfontosabb pontok:

– A javaslat rögzíti, hogy az ember férfi vagy nő.

– Alaptörvényi védelmet kap a készpénzhasználat.

Árvíz - Parlament
 
Illusztráció:
 Mátyus László
 

– Minden gyermeknek joga van a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz. Ez a jog – az élethez való jog kivételével – minden más alapvető jogot megelőz.

– „A javaslat felfüggeszthetővé teszi a magyar állampolgárságát annak a többes állampolgárnak, aki Magyarország közrendjére, köz- vagy nemzetbiztonságára veszélyt jelent. Akinek felfüggesztik az állampolgárságát, az kiutasítható Magyarország területéről.”

– „A módosítás tartalmazza, hogy Magyarországon a kábítószer előállítása, használata, terjesztése, népszerűsítése tilos.”

Az Alaptörvény módosítást kormánypárti frakciók összes képviselője támogatja.