Globálisan csökkent azoknak az aránya, akiknek marad pénzük a hónap végén
22/06/2023 11:20
| Szerző: Klubrádió
A gazdasági lassulás ellenére világszerte folytatódik a felmondási hullám, a megnövekedett megélhetési költségek miatt sokan jobban fizető állást szeretnének találni – derült ki a PwC (PricewaterhouseCoopers) munkaerőpiaci kutatásából, amit a 24.hu ismertetett.
A PwC globális kutatása 46 ország és földrajzi terület közel 54 000 munkavállalója – köztük magyarországi válaszadók – véleményét és magatartását vizsgálta.
Minden negyedik munkavállaló úgy nyilatkozott, hogy a következő 12 hónapban valószínűleg munkahelyet fog váltani. Legnagyobb valószínűséggel azok, akik túlhajszoltnak érzik magukat (44 százalék), akiknek nehézséget okot a számláik kifizetése (38 százalék) illetve a Z generáció tagjai (35 százalék).
A felmérésből kiderült, csökkent azoknak a munkavállalóknak az aránya, akiknek a hónap végén marad pénzük, a tavalyi 47 százalékról 38 százalékra.
A magyar válaszadók 59 százalékának anyagi helyzetére jellemző, hogy bár a számláit rendezni tudja, alig vagy egyáltalán nem marad pénze megtakarításra, nyaralásra és egyéb kiadásokra. Globálisan ez 42 százalékra jellemző.
Magyarországon a munkahelyi elégedettségi mutató jóval alacsonyabb (33 százalék), mint globális szinten (71 százalék), a fizetéssel pedig a magyarok közül csak 45 százalék elégedett, a világszinten mért 64 százalékkal szemben.
A gazdasági nehézségek a bérigényeket is növelik:a magyar munkavállalók 52 százaléka tervez béremelést kérni, míg globálisan ez az arány 42 százalék.