Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
Lehallgatnak, tehát vagyok - Dési János jegyzete
Lehallgatni a közvélekedés szerint csúnya dolog, ráadásul a mesterséges intelligenciák korában lassan felesleges is, azt és annak a hangján, képén állítjuk elő, amit csak akarunk.
Fogadjisten – Józsa Márta jegyzete
"... az is lehet Orbán Viktor békepárti, illiberális barátja szellemében, hogy a somorjai nagybani piacon az ősteremelő Béla csak szlovákul alkudhat meg a zöldséges Lajossal, elvégre mindketten üzletemberek. Akiknek fontos a szuverenitás, mert, ahogy ezt a törvény indokolja: a szlovák nyelv használata a Szlovák Köztársaság szuverenitásának megnyilvánulása."
Mindig jövőre - Rózsa Péter jegyzete
Azt halljuk minden évben, hogy jövőre aztán beindul a gazdaság, jövőre lesz jobb. E rövid üzeneten túl semmilyen előrelátás, jövőterv nincs.
És majd elérnek a hídhoz - Szénási Sándor jegyzete
A biznisz az biznisz. Orbán Viktor meg barát, akinek csak a felemelt hüvelykujj jár biztosan.
Arató András: Az orosz lő, a kapusvéd
28/01/2024 10:52
| Szerző: Arató András
Valamint fogához a garasunkat.
Nincs miért hirtelen Magyarországra látogatni – állapította meg a svéd miniszterelnök magyar kollégájának meghívására reagálva. Mert talán fáj a foga, ha másra nem, legalább a NATO tagságra, ám Kecskeméten van ugyan fogászati rendelő, de nem olyan, amelyik egy dentális turizmus kutatásával foglalkozó épületben lenne található.
Így kapcsolódik a két ügy, a skandináv ország belépője és a nemzet fogának gyógyítója egymáshoz.
Utóbbi receptje egyszerű, mint szinte minden a NER világában. Végy magadhoz mondjuk 1,3 milliárd forintocska állami támogatást nemes célok lebegését látva magad előtt, építs belőle egy házikót, várj egy évet, vizsgáld meg a projektet, és ha úgy találod, mégsem olyan jó biznisz, add el az épületet, például 1,5 milliárdért és KÉSZ. Jól járt vele az adófizető az ő államán keresztül? Hát persze, hiszen lett Áfa meg Tánya belőle, a fogásznak pedig egy kis pénzmagja, amiből újabb profittal kecsegtető vállalkozásba foghat, miáltal tovább virágozhat felfele a nemzet. (Például egy fogászati turizmust kutató központ építésébe valamelyik NB I-es csapatot adó faluban. Vagy mindjárt kettőben.) Győzött a racionalitás, nem lenne praktikus ugyanis, hogy amikor a Család fejének vagy más tagjának fáj a foga (valamire), száz kilométert kelljen helikoptereznie a megkönnyebbüléshez.
Február elsején Brüsszelben kávézhat a két politikus, a jelentéktelen északi, akinek az országa repülőgépecskék gyártására kényszerül, hogy megélhessen, meg a világformáló Pannon Vezér, aki mögött egy komoly gázszerelő veti az árnyékot. Ám az a randevú szinte ingyen van, míg egy röppenés Budapestre a maga költségeivel ugyancsak a nemzetek jólétét szolgálná. Majd máskor. Ankarába pedig nem kell menni.
Egy másik Orbán, aki egy politikai igazgató, tájékoztatta a köz véleményét arról, hogy a magyar parlament nem egy szavazógyár. Bár megtehette volna, nagyvonalúan eltekintett a töméntelen példa felsorolásától, amely e kijelentését cáfolhatatlanul bizonyítaná. „A magyar kormány álláspontja az első pillanattól kezdve egyértelmű és világos, mi támogatjuk Svédországnak a NATO-csatlakozását” – mondotta, csakhogy a kormánypárti politikusok meg vannak sértve, minthogy „Svédország politikai elitje az elmúlt 10 évben folyamatosan támadta Magyarországot”.
Jegyezzük meg e ponton, hogy Orbán Balázs az MCC kuratóriumának elnöke is, és mint ilyen, egy tudós ember, amit saját maga állapított meg egy művének megjelenése apropójából, megjegyezve, hogy bár ő politikában dolgozó ember, a könyv tudományos és elemzői igényességgel íródott általa. A kötet cselekményének fő szála a „hazánknak a következő években bravúros politikai mozdulatsort kell végrehajtania” mondattal írható le. Kihagyhatatlan bestseller ígérkezik.
Visszakanyarodva az ország házába, ott is a Nemzet Pedellusának irányadó gondolatait keresve, megnyugvással vettük magunkhoz a lényeget: „Nem vagyunk a csicskásai senkinek.” A svéd tagság támogatását ellenzők kilétére utaló kérdésre e szigorú bajuszáról is híres államférfiú őszintén kitárulkozott: „Most éppen az egyik ilyen taggal beszél. De pontosítanék: én is örülnék, ha reménybeli szövetségeseink mielőbb megadnák nekem az esélyt, hogy jó lelkiismerettel megváltoztathassam az álláspontomat.” Dörgött még ide meg oda, de a végére, ha el nem is mosolyodott, megenyhült: ha Ulf eztán jól viselkedik, ő is jöhet az osztálykirándulásra.
Ezalatt az udvari fülbevalók ismerője kissé máshogy közelítette meg a svédek büntijét, de ilyen esetekben az elnöki beosztás csupán protokolláris jelentőséggel bír.
Hanem a lényeg hol is van? Ahogy a költő mondaná, vigyázó szemetek Moszkvára vessétek.
Magyarország a világ legszuverénebb országa, annyira szuverén, hogy külön törvénybe foglalta a csicskakerülést. Nem szólhat senki bele a mi döntéseinkbe, amelyek nemzeti érdekeinknek és hagyományainknak megfelelően Moszkvában születnek.