Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
Pékárú – Rózsa Péter jegyzete
Orbán látványpékségéről, és annak lehetséges alternatíváiról a Hetes Stúdió műsorvezetője, Rózsa Péter.
A szegények is esznek csokit – Selmeci János jegyzete
A kasszánál egy férfi fizet és közben a feleségét szidja, "huszonkétezer forint hallod, neked meg még kellett az a rohadt arckrém" – mondja neki "mások bezzeg a dubai csokit is meg tudják venni" tromfol a nő, és egyikük sem látja, ahogy a kasszás hang nélkül eltátogja, hogy a szegények.
Távolban egy fehér vitorla - Szénási Sándor jegyzete
Persze normálisan megélni mindenki szeretne, de az első szerelem elmúltával a legkonokabb tini is belátja, hogy a boldogság nemcsak ritka, de roppant múlékony is, jön is, megy is, ahogy épp kedve tartja, bízni benne, pláne felméréseket alapozni rá hülyeség.
Nagy Márton álmai – Kárpáti Iván jegyzete
Tulajdonképpen én is lehetnék nemzetgazdasági miniszter, nekem is vannak vágyaim, álmaim. Aztán vagy sikerül, vagy nem.
Arató András: Az orosz lő, a kapusvéd
28/01/2024 10:52
| Szerző: Arató András
Valamint fogához a garasunkat.
Nincs miért hirtelen Magyarországra látogatni – állapította meg a svéd miniszterelnök magyar kollégájának meghívására reagálva. Mert talán fáj a foga, ha másra nem, legalább a NATO tagságra, ám Kecskeméten van ugyan fogászati rendelő, de nem olyan, amelyik egy dentális turizmus kutatásával foglalkozó épületben lenne található.
Így kapcsolódik a két ügy, a skandináv ország belépője és a nemzet fogának gyógyítója egymáshoz.
Utóbbi receptje egyszerű, mint szinte minden a NER világában. Végy magadhoz mondjuk 1,3 milliárd forintocska állami támogatást nemes célok lebegését látva magad előtt, építs belőle egy házikót, várj egy évet, vizsgáld meg a projektet, és ha úgy találod, mégsem olyan jó biznisz, add el az épületet, például 1,5 milliárdért és KÉSZ. Jól járt vele az adófizető az ő államán keresztül? Hát persze, hiszen lett Áfa meg Tánya belőle, a fogásznak pedig egy kis pénzmagja, amiből újabb profittal kecsegtető vállalkozásba foghat, miáltal tovább virágozhat felfele a nemzet. (Például egy fogászati turizmust kutató központ építésébe valamelyik NB I-es csapatot adó faluban. Vagy mindjárt kettőben.) Győzött a racionalitás, nem lenne praktikus ugyanis, hogy amikor a Család fejének vagy más tagjának fáj a foga (valamire), száz kilométert kelljen helikoptereznie a megkönnyebbüléshez.
Február elsején Brüsszelben kávézhat a két politikus, a jelentéktelen északi, akinek az országa repülőgépecskék gyártására kényszerül, hogy megélhessen, meg a világformáló Pannon Vezér, aki mögött egy komoly gázszerelő veti az árnyékot. Ám az a randevú szinte ingyen van, míg egy röppenés Budapestre a maga költségeivel ugyancsak a nemzetek jólétét szolgálná. Majd máskor. Ankarába pedig nem kell menni.
Egy másik Orbán, aki egy politikai igazgató, tájékoztatta a köz véleményét arról, hogy a magyar parlament nem egy szavazógyár. Bár megtehette volna, nagyvonalúan eltekintett a töméntelen példa felsorolásától, amely e kijelentését cáfolhatatlanul bizonyítaná. „A magyar kormány álláspontja az első pillanattól kezdve egyértelmű és világos, mi támogatjuk Svédországnak a NATO-csatlakozását” – mondotta, csakhogy a kormánypárti politikusok meg vannak sértve, minthogy „Svédország politikai elitje az elmúlt 10 évben folyamatosan támadta Magyarországot”.
Jegyezzük meg e ponton, hogy Orbán Balázs az MCC kuratóriumának elnöke is, és mint ilyen, egy tudós ember, amit saját maga állapított meg egy művének megjelenése apropójából, megjegyezve, hogy bár ő politikában dolgozó ember, a könyv tudományos és elemzői igényességgel íródott általa. A kötet cselekményének fő szála a „hazánknak a következő években bravúros politikai mozdulatsort kell végrehajtania” mondattal írható le. Kihagyhatatlan bestseller ígérkezik.
Visszakanyarodva az ország házába, ott is a Nemzet Pedellusának irányadó gondolatait keresve, megnyugvással vettük magunkhoz a lényeget: „Nem vagyunk a csicskásai senkinek.” A svéd tagság támogatását ellenzők kilétére utaló kérdésre e szigorú bajuszáról is híres államférfiú őszintén kitárulkozott: „Most éppen az egyik ilyen taggal beszél. De pontosítanék: én is örülnék, ha reménybeli szövetségeseink mielőbb megadnák nekem az esélyt, hogy jó lelkiismerettel megváltoztathassam az álláspontomat.” Dörgött még ide meg oda, de a végére, ha el nem is mosolyodott, megenyhült: ha Ulf eztán jól viselkedik, ő is jöhet az osztálykirándulásra.
Ezalatt az udvari fülbevalók ismerője kissé máshogy közelítette meg a svédek büntijét, de ilyen esetekben az elnöki beosztás csupán protokolláris jelentőséggel bír.
Hanem a lényeg hol is van? Ahogy a költő mondaná, vigyázó szemetek Moszkvára vessétek.
Magyarország a világ legszuverénebb országa, annyira szuverén, hogy külön törvénybe foglalta a csicskakerülést. Nem szólhat senki bele a mi döntéseinkbe, amelyek nemzeti érdekeinknek és hagyományainknak megfelelően Moszkvában születnek.