„Köszönjük
Publicisztika
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
Publicisztika

Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete

A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.

Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Gesztenye – Józsa Márta jegyzete

A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.

A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Publicisztika

A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete

Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.

Menni, vagy nem menni – Szénási Sándor jegyzete

22/05/2024 18:04

| Szerző: Szénási Sándor/Klubrádió

Négy témában, tízféle mondandóra, olyan körülmények között, amelyeket Magyar joggal jellemez azzal, hogy tömegbázissal, és nulla támogatással rendelkező pártokat zárna össze a köztévé egy gettóba, hogy – ezek már nem az ő szavai -  lihegve az indulattól és a levegő, meg az időhiánytól, falják fel egymást.

2024. május 22. Esti gyors-részlet (2024.05.22. Szénási Sándor jegyzete)
03:59
00:00

Na ugye, valami ilyesmit üzent Dobrev Klára Magyar Péternek, azután, hogy a köztelevízió közölte a választási vita körülményeit és feltételeit, világossá vált, hogy amit ajánl, az kutyakomédia. Dobrev szavai arra vonatkoztak, hogy egy Fidesz-gyarmattól nem is lehetett mást várni, épp ezért kellett volna Magyarnak elfogadnia a Partizán, az ATV, vagy az RTL nyújtotta lehetőséget, és ebben a DK listavezetőjének teljesen igaza is van.

Magyarnak viszont abban van igaza, hogy a Fidesz-föld lakóit másképpen, mint a köztévén keresztül nem lehet elérni. Arra is gondolhatott, hogy ha már a propagandaadót példátlan módon rákényszerítették a a vita megrendezésére, ki lehet belőle facsarni a résztvevők számának értelmes szűkítését, azt, hogy ne egy (kettő) propagandista vezesse az adást, a közönség ne legyen preparált, és főműsoridőben menjen az egész.

Ebből annyi lett, hogy közönség nincs, minden más van, plusz az MTVA mondja meg, hogy miről lehet vitatkozni. Magyar az ötletre adott reakciójában egy régen volt, ám igaz volt történetre hivatkozva hírhamisító Papp Dánielnek nevezi a közleményt kiadó vezérigazgatót, aki, úgy tűnik, azóta sem jött ki a gyakorlatból: az Eurobarométer tavaszi felmérésére hivatkozva azt írja, az európaiak szerint a négy legfontosabb téma az EU védelme, a migráció, a mezőgazdaság és a jogállam.

Általában.

Az általános képet azonban a nemzeti sorrendek adják ki, a kettő összemosása csalás, hiszen a magyarok listája például semmit sem követ az európai közéletből. A rájuk szűkített sorrendben az egészségügy, az új munkahelyek teremtése, Európa jövője, és a társadalmi kirekesztettség szerepel. Nem ugyanaz, és világosan mutatja, hogy az Európai Parlament összetételéről való döntés mindenhol, de nálunk most különösen belpolitikai választás, hazai válságokkal, nyomorúságokkal, amelyeknek a megbeszélését a Fidesz rohadtul nem akarja. A jogállam ügyét sem, de azt annyira elvontnak tartják, hogy tudják: az egyes szereplőkre jutó nyolc percben megpendíteni sem érdemes.

Merthogy ennyi jutna. Hét perc monológ, és egy perc, hogy reagálni lehessen a többi tíz párt véleményére.

Még egyszer: négy témában, tízféle mondandóra, olyan körülmények között, amelyeket Magyar joggal jellemez azzal, hogy tömegbázissal, és nulla támogatással rendelkező pártokat zárna össze a köztévé egy gettóba, hogy – ezek már nem az ő szavai -  lihegve az indulattól és a levegő, meg az időhiánytól, falják fel egymást. Deutsch Tamásnak közben meg se kell szólalnia, csak a zsebére ütnie, "nekem fütyül". (Arany János: A fülemile)

Az ellenzék többi tagja, most úgy tűnik, a helyzet ellenére résztvesz a vitán, Magyar meg, amennyiben az MTVA nem egyeztet érdemben a pártokkal - nem. Meg kell mondanom, ha így tesz, igaza lenne abban, ha nem lenne hajlandó a Papp által a szájába adott falatokat csócsálni. Azt is tudja, hogy nem moshatja össze magát a sikertelenségre ítélt, nála sokkal kevesebb embert vonzó pártokkal, és általában sem teheti, hogy az eddigi ellenzék részeként tűnjön fel. Egy valóságos, négyszereplős vitában az elhatárolódásra van mód, a "dollárbaloldallá” összenyomott tömegnyomorban viszont nincs.

Magyarnak már van annyi követője, híve, hogy nyugodtan tüntethet a hiányával. Észre fogják venni.

Szénási Sándor jegyzete az Esti gyors 2024. május 22-i adásában hangzott el.