A pénz fojtja meg a focit
23/04/2019 08:52
| Szerző: Klubrádió
Sikerült ezt is túltolni. Annyi állami és egyéb pénzt ömlesztettek a labdarúgásba, hogy az kiölte a hatékonyságot.
Volt egy terve a Magyar Labdarúgó Szövetségnek a 2010-es kormányváltás után, amely állami segítséggel tette volna rendbe a sportágat, azaz önfenntartóvá és sikeressé. 2020-ra a focinak népszerűvé, ezáltal nettó befizetővé kellett volna válnia.
A g7.hu újságírója, Jandó Zoltán egy cikksorozatban tárja fel, hogy mi valósult meg a tervből. Az már nyilvánvaló, hogy a fő cél nem: a meccseken alig vannak nézők, klubszinten pedig az eredmények lehangolóak. A válogatott időnként meg-megvillan, de igazi sikereket nem ér el.
Az MLSZ anno 170 milliárd forintot szánt a nagy terv megvalósítására, ennek legalább a négyszeresét kapta meg, valószínűleg ennél többet is, de annyi csatornán folyik a pénz a fociba, hogy ezt nem lehet igazán követni. A szövetség 650, nem tévedés, 650 pálya építését támogatta. Csak a Puskás Stadion kétszer annyiba kerül, mint amennyit eredetileg terveztek stadionépítésre.
Az tény viszont, hogy az igazolt labdarúgók száma szépen megnőtt, mostanra lehetnek úgy háromszázezren. (Érdemes ezt összevetni a nézők számával.)
Hogy mi a baj a rengeteg pénzzel? Alapvetően az, hogy megfojtja a hatékonyságot. A klubok akkor is megélnek, ha semmilyen eredményt nem tudnak felmutatni, miközben a sportág máshol piaci alapon működik, legalábbis részben.
Lampé Ágnes interjúját a fenti „lejátszás” ikonra kattintva hallgathatja meg.