3/08/2024 10:15

| Szerző: Klubrádió

| Szerkesztő: Vikár Anna Flóra

Húsz év után sikerült olimpiai érmet szereznie magyar sportlövésznek.

Női 25 méteres sportpisztolyban harmadik helyen végzett Major Veronika, aki pénteken olimpiai rekorddal jutott a fináléba.

Azt, hogy ki maradhatott az első három között szétlövéssel döntötték el, mivel 28-28 találattal döntetlenre álltak az indiai Manu Bhakerrel. Major maradt, ugyanakkor már nem tudta utolérni az egy illetve két találattal előtte álló francia  Camille Jedrzejewskit és a dél-koreai Jang Dzsiint. Köztük is szétlövés döntött végül az aranyérem sorsáról, amit a dél-koreai sportoló nyert el.

Major 20 év után az első magyar, aki sportlövészetben érmet szerzett, ez utoljára Igaly Diánának sikerült Athénban. Ez a 18. magyar érem sportlövészetben az olimpiák történetében.

A párizsi olimpián pedig összességében ez a hatodik magyar érem.

Párizs 2024 - Sportlövészet

Major Veronika a női sportpisztoly versenyszám döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a chateauroux-i lőtéren 2024. augusztus 3-án. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Címlapi kép: MTI/Czeglédi Zsolt