Fő a magabiztosság
26/02/2019 13:30
| Szerző: Bódy Gergő/Klubrádió
A kutyák világa nem túl bonyolult, de érdemes azért pár dolgot megtanulni a viselkedésükről, hogy az embert ne érje meglepetés, különösen ne érje támadás.
Az jó, ha van kéznél egy esernyő, egy táska, vagy bármilyen tárgy, amivel meg tudjuk védeni magunkat egy kutyatámadás esetén, de a fontos a magatartás, az önbizalom. Nem tanácsos hirtelen mozdulatokat tenni, és főleg nem szabad hátat fordítani a kutyának. Monoki Nikolett kutyakiképző adott tanácsokat az Ötösben hallgatóinknak.
A kutyák sokféleképpen kommunikálnak, és érdemes megtanulni az apró jelzéseik értelmét. Például a farokcsóválás nem mindig az öröm, a boldogság kifejezése. Az ugatás pedig nem föltétlenül jelez támadási szándékot. A mély morgás annál inkább. A kutyák pontosan érzik, hogy ki fél tőlük és kitől kell nekik tartaniuk. Valamiért külön „utaznak” a futókra, biciklizőkre, és érdekes módon a kisgyerekekre is.
Nem kell föltétlenül a szemükbe nézni ahhoz, hogy uraljuk a helyzetet, de tanácsos szembe állni a kutyával. Lényeges a magabiztosság, ez jelzi az állatnak, hogy hol a helye.
Bódy Gergő interjúját a fenti „lejátszás” ikonra kattintva hallgathatja meg. Kiemelt kép: Pixabay.