Horn: Magyar Péter története is úgy kezdődik, hogy előállt egy felvétellel
18/11/2024 11:54
| Szerző: Klubrádió/Lőrincz Csaba
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
A Magyar-ügy inkább szappanopera, mintsem Watergate – véli Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke, hozzátéve, hogy nagyon ügyesen fogta azt meg a Tisza Párt elnöke.
November 10-én, vasárnap Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy állami és magán titkosszolgálatok is folyamatosan megfigyelés alatt tartják és a fideszes hattérhatalom több módon próbálja lejáratni őt és a Tisza pártot. Volt barátnőjéről többek között azt állította, nyár végén eljutott hozzájuk, hogy „mindenben megállapodott a Fidesszel”, havi ötmillió forintot és egy lakást ígértek neki. Akkor Magyar Péter arról beszélt, hogy szerinte manipulált felvételekkel igyekeznek majd őt lejáratni.
„Megváltozott világban vagyunk, nem lehet tudni, ki mikor, mit vesz fel” – mondta a Reggeli gyors hétfői vendége a stúdióban, Horn Gábor politikai elemző, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke.
Megjegyezte, „nem előzmény nélküli ez sem a világ-, sem a magyar politikában”, Gyurcsány Ferenc őszödi beszédének kiszivárogtatása bukását vonta magával. Épp ezért Horn úgy látja, „a politikai elitnek hozzá kell szoknia ahhoz, hogy csak olyat mondhatnak a magánbeszélgetéseikben, a személyes, legszorosabb kapcsolataikban is, amit nagy nyilvánosság előtt is mondanak”.
Saját példáját is kiemelte, amikor 2008-ban akkor még az SZDSZ kampányfőnökeként a vizitdíjról, kórházi napidíjról és tandíjról szóló népszavazás kapcsán egy magánbeszélgetésről készült videofelvételen azt mondta az eredményeket értékelő Gyurcsánynak: „nem ezt mondták, Feri”.
Hozzátette, „kölcsönös a dolog, Magyar Péter története is úgy kezdődik, hogy közzétett egy felvételt” volt feleségével.
Összességében úgy látja, hogy a felvételekkel vissza akarják húzni Magyar Pétert, azt sugallva, hogy alkalmatlan miniszterelnöknek, ez Horn szerint nem sikerült ezzel az akcióval, nem veszített támogatottságából, talán növekedni sem fog. 2026-ban minden valószínűség szerint ő lesz Orbán Viktor kihívója. „2026-ban nem pártot, miniszterelnököt választanak.” Horn úgy látja, a választók komolyan hisznek abban, hogy Magyarnak megvan az esélye a győzelemre.
Horn számára az ügy inkább szappanopera, mintsem Watergate, de azt elismerte, hogy nagyon ügyesen fogta azt meg a Tisza Párt elnöke.
Kifogásolja ugyanakkor, hogy a Tisza Pártból Magyar Péteren és Tarr Zoltánon kívül nem nagyon szólalhat meg senki, „még mindig egy one man showról van szó”.
Parancsra eltagadni a problémát
A kormány struktúráját is megemlítette. Teljes abszurdumnak tartja, hogy egy kommunikációs miniszterhez, Rogán Antalhoz kerülnek a titkosszolgálatok. Ezzel Horn szerint beleillik abba a képbe, ahol a belügyminiszterhez kerül az oktatás- és az egészségügy. Utóbbi döntés mögött látja a motivációt: „Orbán azt gondolja, hogy ezeket a területeket rendbe hozni nem tudjuk, akkor odaadja annak a rendőrnek, aki legalább rendet tud teremteni, kemény mondatokat tud mondani, képes kivezényelni, vagy kirúgni pedagógusokat. Ott ez a külső erő felvonultatása adott esetben elleplezheti a problémahalmazt egy darabig, és ez működik, hiszen hol vannak már a pedagógustüntetések?”
A teljes beszélgetést a fenti lejátszóra kattintva hallgathatják meg.
2024.11.18., hétfő 9:00
Riporter: Szénási Sándor