Megvan az első magyar aranyérem, Kós Hubert olimpiai bajnok!

1/08/2024 20:46

| Szerző: Klubrádió

| Szerkesztő: Szikora Gábor

A 21 éves úszó a legjobb idővel jutott a döntőbe a párizsi olimpián 200 méteres hátúszásban.

Kós Hubert, aki a legjobb idővel került a döntőbe, negyedikként fordult az első ötven után, aztán féltávnál harmadikként, de több mint egy másodperc volt a hátránya a görög Christou-val szemben. Fokozatosan jött fel, 150-nél már a második volt, és körülbelül 175 méternél kezdett el vezetni.

1:54,26 lett a fiatal magyar versenyző győztes ideje, Christou végzett a második helyen 1:54,83-vel, míg harmadikként a svájci vb-ezüstérmes Mityukov zárt 1:54,85-tel.

A magyar úszó 200 háton világbajnok volt tavaly, Európa-bajnok pedig 200 vegyesen lett 2022-ben.

Párizs 2024 - Úszás - Kós Hubert aranyérmet nyert 200 háto

Az aranyérmes Kós Hubert, mellette az ezüstérmes görög Aposztolosz Hrisztu a férfi 200 méteres hátúszás döntője után a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 1-jén. Kép: MTI/Kovács Tamás

A verseny után az M4 Sportnak azt mondta: hihetetlen a győzelem, ritkán fordul elő vele, de nem tud mit mondani. Aztán elmondta, kétszer úszott 1:55 alatt, a világbajnoki győzelemkor és most.

Kós Hubert szerezte a magyar küldöttség első olimpiai aranyérmét Párizsban, Milák Kristóf 200 pillangón lett ezüstérmes, a férfi kardcsapat szintén másodikként zárt, míg a női párbajtőröző Muhari Eszter bronzérmet nyert. Ez volt egyébként a magyar úszósport 30. olimpiai bajnoki címe.