Milák Kristóf olimpiai bajnok 100 pillangón

3/08/2024 20:47

| Szerző: Klubrádió

| Szerkesztő: Vikár Anna Flóra

A 200 méteren szerzett ezüst mellé megvan az aranyérem is.

Milák Kristóf 49.90 másodperccel megnyerte a 100 méteres pillangóúszást, megvan az aranyérem.

Az úszó az elő- és a középdöntőben is a legjobb eredményt érte el, akkor erősen kezdett. Most viszont más taktikát választott, 50 méternél még negyedikként fordult, majd utána ráhúzott. Az egyik esélyesnek tartott kanadai Josh Liendot 90 méter környékén előzte meg, végül 9 századmásodperc döntött köztük – vagyis az arany- és az ezüstérmes versenyző is 50 másodperc alatt úszott.

Az Eurosport közvetítése.

Milák a tokiói eredményeinek lényegében a fonákját érte el, akkor a 200 méteres pillangóúszáson lett olimpiai bajnok és 100-on ezüstérmes. Így már négy olimpiai érme van.

A mostani aranyérmet Gyurta Dániel adta át a sportolónak.

Párizs 2024 - Úszás - Milák Kristóf aranyérmes 100 métere

A győztes Milák Kristóf a férfi 100 méteres pillangóúszás döntője után a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 3-án.

l Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyar csapat ezzel pedig hét éremnél tart a párizsi ötkarikás játékokon, 3 arany-, 2-2 ezüst- és bronzérmet szereztek sportolóink eddig.

Címlapi kép: MTI/Kovács Tamás