Remake-kultúra: miért készül évek óta annyi népszerű filmből színpadi változat?
18/05/2024 11:06
| Szerző: Gyürke Kata/Klubrádió
Többek között ez is szóba került a május 10-i Ötösben, amikor Kovács Bálint, színházi- és filmes kritikussal beszélgettünk a film és a színház viszonyáról. Előtte két rejtőzködő szerző, Sylvia Plath és Géher István költészetét mutatta be Lázár Júlia, költő, műfordító. A második órában Jankó Judit, művészeti író és pszichológus, valamint Kopacz Hanna, fiatal építész volt Murányi Tünde és Kálid Artúr vendége.
A folytatásban Kovács Bálint színház- és filmkritikus, író, újságíró érkezett hozzánk, akivel a remake-kultúráról beszélgettünk, azaz ismert művek újrafeldolgozásairól. Különös tekintettel arra, hogy miért készül évek óta annyi népszerű filmből színpadi változat? Ennyire szomjazunk az ismert történetekre?
Szóba kerültek például a Lars von Trier filmjéből, a Dogville-ből készült színdarabok, magyar nyelvű színházakban is több rendezés született.
Ezt követően Jankó Judit, művészeti író, pszichológus, művészetterapeuta érkezett hozzánk, akit arról kérdeztünk, hogy miért van szükségünk olyan elementáris módon arra, hogy beszélgessünk a képzőművészetről? Különös tekintettel a kortárs műalkotásokra. Miért olyan népszerűek a tárlatvezetések és a művészetterápiás foglalkozások?
Végül Kopacz Hannát, tehetséges fiatal építészt vártuk a stúdióba, aki mindenféle érdekes tevékenysége mellett az első sepsiszentgyörgyi építészeti szimpózium egyik szervezője, amit áprilisban, egy monarchiabeli dohánygyárban tartottak meg. Erről, és sok minden másról is kérdeztük.
A teljes adást meghallgathatják a cikk tetején elhelyezett lejátszóra kattintva.
2024. május 17. péntek, 10:00
Szerkesztő: Gyürke Kata