Szánthó Miklós szerint a magyar kormány a kontinens egyetlen világítótornya
22/04/2024 09:31
| Szerző: Csernyánszky Judit/Klubrádió
A háborút 17-szer, a világháború szót 3-szor említette a Fidesz kampánynyitóján Orbán, akinek meggyőződése, hogy egy lépésre van a Nyugat attól, hogy csapatokat küldjön Ukrajnába – hallotta ki a beszédből az Ukrainszkaja Pravda. Szánthó Miklós a CPAC-re hangolódós interjút adott. Németországban mesterséges intelligencia alapú eszközöket adnának az újságíróknak. Egy Erdélyt és Montanát is ismerő magyar állattartó szerint nincs szükség fegyverekre. Nemzetközi lapszemle.
Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ vezetője interjút adott a magát függetlennek tartó California Globe-nak a hét második felében esedékes CPAC budapesti rendezvénye alkalmából. Ebben a nyilatkozó megerősíti, hogy tartják magukat az amerikai CPAC alaptematikájához, az Isten, haza, család hármasával, ugyanakkor a rendezvény egyedi fűszerezésű is lesz, magyar paprikával is ízesítik, mivelhogy a magyar kormány képviseli egyedüliként a kontinensen az igazi jobboldali konzervatizmust, a kontinens egyetlen világítótornyaként – ebben a tekintetben. Amit igencsak ékesen bizonyítanak - Szánthó szerint - a múlt héten Brüsszelben történtek, amikor a polgármester be akarta tiltani a NatCon konferenciájukat. Sokak számára mi vagyunk az egyetlen remény. Brüsszelt ’deep state’-nek nevezte és a woke ideológia hirdetőjének, ez volt az oka annak Szánthó szerint, hogy képes volt megvonni hazánktól az uniós forrásokat. Az Alapjogokért Központ vezetője beszélt arról is, hogy itt Budapesten is lecsapolják a korrupció mocsarát, elűzik a marxizmust és a liberalizmust. Szerinte nem igaz, hogy a kormány uralná a médiát. 34 évvel a kommunizmus bukása után most sikerült végre elérni, hogy 50-50 százalékban van képviselve mindkét oldalnak a sajtótermékek megoszlása alapján. Ezenkívül Szánthó a baloldal szemére veti, hogy előszeretettel nevezi fehér nacionalistáknak a kormány keresztény politikáját hirdetőket.
Az RTL Deutchland és az NTV mesterséges intelligencia alapú hírgyártásba kezdett azzal a céllal, hogy az újságíróknak ne kelljen a kishírek közötti sorrend szerint szelektálni, hanem ehelyett több idő jusson nekik a minőségi újságírásra. A dpa hírügynökséggel karöltve dolgoznak ki olyan módszert és vetnek eddig nem használt AI-eszközöket az NTV hírcsatornáján, amelyekkel a jövő újságírásának az alapjait rakják le. Az NTV programmenedzsere úgy véli, hogy ezzel a módszerrel előkészíthetőek a minőségi kutatómunkák háttéranyagai és szelektált hírforrásai, s könnyebbé válik a még kiterjedtebb elemzések megírása. A cikkek tartalmának és szerkesztésének feladata továbbra is az újságíró kompetenciája marad. Az AI-alapú híradásban részt vesz az ML6 techvállalkozás, az Ethinking és a Google News is.
Fegyver nélkül is meg lehet birkózni a szürkemedvével vagy a farkasokkal – véli Gayler Krisztina, aki 20 éve költözött Magyarországról az Egyesült Államokba – idézte egy őt bemutató cikk a Cowboy State Daily-ben. Gayler Montanában él, jól ismeri a Yellowstone Nemzeti Parkot és általában a Wyoming, Colorado, Idaho és Oregon farmereinek, állattartóinak életét, merthogy ő maga is ezt az életformát választotta. Erdélyben is megtapasztalta, hogyan kell bánni egy medvével, és hogyan kell megvédeni a csordát vagy a nyájat. Igazi, nagytestű terelőkutyára van szükség, s így elkerülhető a fegyverhasználat. Erdélyben sem tarthatnak fegyvert az emberek, pedig medvékből és farkasokból sincs hiány.
A lapszemlét a cikk tetején elhelyezett lejátszóra kattintva hallgathatják meg.