Tízek – Szénási Sándor jegyzete
3/03/2021 18:02
| Szerző: Szénási Sándor/Klubrádió
A Forbes listája ugyanis csak a hatalomról szól, kormánypárti és ellenzéki hatalomról, ami az elmúlt néhány évhez képest is további keletre sodródást jelent, amennyiben a befolyáshoz pénz kell, korrupció, és főhivatal.
Mármost az első mondatban a Jóisten emlegetése nem azt célozta, hogy a Forbes a kormányhoz dörgölőzne, ez fel sem merül, a befolyásmérőjük nyilván hiánytalanul és torzításmentesen működik. Csak hát a kategória, amelyben a média, kultúra, és üzlet mellett az említett szereplőket felmérték, nem a politika, hanem a közélet nevet viseli, viszont a közélet a társadalmi élet teljes nyilvánosságát jelenti, az ott aratott sikerek pedig az éhező családok helyzetéből világbotrányt csinálni tudó aktivistától egy hiteles médiaszereplőig terjednek: ez utóbbinak józan és értelmes véleményére milliók hallgatnának. Lehet persze, hogy ezt később megbánnák, de hát a listán nyomuló hatalomemberekhez képest ez is üdítő változatosságot jelentene.
A Forbes listája ugyanis csak a hatalomról szól, kormánypárti és ellenzéki hatalomról, ami az elmúlt néhány évhez képest is további keletre sodródást jelent, amennyiben a befolyáshoz pénz kell, korrupció, és főhivatal. Ez már az üzleti kategóriában is megjelenik, korábban a befolyásos nők listáján a Spar, a Mavir, a Shell Hungary, a Gránit Bank, a Volán, vagy éppen a Magyar Posta elnökei szerepeltek, most azonban a harmadik helyen már Mészáros Beatrix áll, és ezt kommentálni is fölösleges. Egyébként kár, hogy Mészáros Lőrinc nem nő, ő annyira első lenne, hogy annyira gyémántfokozatú első hely már nincs is.
Biztos vagyok benne, hogy tele vagyunk tehetséges, hatni tudó, vállalkozó szellemű csodálatos emberekkel, nőkkel és férfiakkal, akik ha tehetnék, amit tenni akarnak és tudnak, a közélet szónak újra lenne jelentése, és az a rohadt csónak nélkülünk sodródna tovább keletre.
Hol vannak?
Szénási Sándor jegyzete a 2021. március 3-i Esti gyorsban hangzott el.