Mire kell készülnünk a júniusi választásokkor, és mi történik azokkal a polgármesterekkel, képviselőkkel, akiket megválasztanak ugyan, de csak négy hónap múlva kezdhetik meg a munkát? És hogyan lehet megelőzni az esetleges választási családokat? Tóth Zoltán választási szakértővel beszéltünk minderről.
A héten tartotta meg az Európai Parlament a választások előtti utolsó plenáris ülését. Megemlékeztek arról, hogy 2004. május elsején tíz új taggal, köztük Magyarországgal bővült az Unió. A strasbourgi ünnepségen a mostani húszévesek feltehették a kérdést az egykori döntéshozóknak, hogy mit vártak a csatlakozástól, és mi valósult meg a terveikből. Tíz találkozás, tíz fiatal emberrel. Kárpáti János összeállítását hallhatták.
Sólyom László, az alkotmánybíráskodás kezdetei és az alkotmányosság ügye Magyarországon címmel rendezett kétnapos konferenciát az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet és a CEU Demokrácia Intézete. Minden előadó az általa nagyrabecsült első alkotmánybírósági elnök elveinek ismeretében kereste a választ a manapság mindenkit leginkább izgató kérdésre: miként lehet egy leválthatatlannak látszó autokrata rendszert leváltani legitim módon. Csernyánszky Judit összeállítása következett.
Áldás vagy átok? Megmenti vagy elveszejti az emberiséget a génmódosítás lehetősége? Varga Mátéval, az ELTE genetikai tanszékének docensével jártuk körbe a kérdést.