Micsoda koncert volt! Dés Lászlóval lépett fel szeptember 11-én a világhírű dzsesszorgonista, a Hammond-orgona királynője, Rhoda Scott a budapesti Dohány utcai Zsinagógában. A felejthetetlen élménybeszámoló után, nem ünneprontásként, de természetesen szóba került a közélet is.
Nógrádi Gábor költő, író, újságíró, hangjáték-, tévéjáték- és filmforgatókönyv-író idén lett 75 éves. Gyerekkora óta írónak készült, ennek ellenére építőgépésznek tanult, majd könyvtár-népművelés szakon szerzett főiskolai, majd egyetemi diplomát. Eddig negyven könyve jelent meg – 1964 óta publikál, első verseskötete: a Kéthátú életünkben (1973), sikert hozó ifjúsági regénye a Gyerekrablás a Palánk utcában (1983). 2013-ban az Év Gyerekkönyve díj könyvheti átadóján életműdíjat kapott, de ez nem a hivatása a végét, hanem egy új életmű kezdetét jelentette.
Dr. Gyarmati Andrea gyermekorvossal, az 1972-es müncheni olimpia ezüstérmes úszójával az ötven éve, Münchenben, az olimpia ideje alatt történt túszdrámára, terrortámadásra és mészárlásra emlékeztünk. Palesztin terroristák izraeli sportolókat ejtettek foglyul, közülük tizenegyen vesztették életüket.
Dr. Geréb Anna filmtörténész, az orosz és örmény film kutatója, oktatója az egyetemes filmtörténet kezdeteinek, mellette a néma filmek „szerelmese”, és operát, nagyáriákat is énekel, de utóbbiról ritkán mesél. Anna az ELTE BTK filozófia-esztétika és orosz-magyar szakjának elvégzése után a Színház- és Filmművészeti Főiskola doktori iskolájában szerzett fokozatot, a Magyar Nemzeti Filmarchívumban az orosz-szovjet filmek archivátoraként dolgozott, közreműködött filmográfiák összeállításában, dokumentumfilmekben és könyvek létrehozásában.
Gyabronka József különleges színházi élménnyel lepte meg a közönségét. Dante napnyugtakor és hajnalban a Gellért-hegyen – a Pokol és Purgatórium-Paradicsom, című rendhagyó színházi produkciója nagy élmény volt, és valóban a természet lágy ölén, a Gellért-hegyen mutatta be. Az előadás díszlete a besötétedő, majd kivilágosodó ég és alatta a város volt.