Békesi László hosszú utat járt be, míg a Magyar Népköztársaság utolsó kormányának, majd a Horn kormánynak a pénzügyminisztere lett. Lássuk a kezdeteket: 16 éves volt, amikor meghalt az édesapja, attól kezdve az édesanyja egyedül, szerény, szegény körülmények között nevelte. Már középiskolásként rákényszerült, hogy dolgozzon, kiváló tanulóként tehetős, gazdag gyerekeket korrepetált. Némi fizetség ellenében... Így kezdődött, a folytatás a műsorban.
Eifert János itthon és külföldön is az egyik legismertebb fotóművész, tánc-, aktfotói, természetképei méltán meghódították a fotók iránt érdeklődök szívét és lelkét. Eddig 248 önálló kiállítása volt, világszerte háromezernél több csoportos kiállításon szerepelt, több száz díjat, nagydíjat, különdíjat, diplomát érdemelt ki képeivel. A világ 40 országában fényképezett. A 80. születésnapján köszöntöttük.
Frisch György holokausztkutató a Deák téri evangélikus templomban tart előadást. A címe: „A kiskunhalasi tömeggyilkosság /1944. október 11./ és a nemzetszocialisták tömeggyilkosságai Budapest. XII. kerületében, és ezek utóélete napjainkban.”
„A hazai tudomány felsővezetőit egymás után mentették fel az elmúlt hetekben, de nem csak ezért áll a bál magyar tudományban”- állítja Kenesei István nyelvész, professor emeritus, az MTA rendes tagja, 2002 és 2017 között az MTA Nyelvtudományi Intézetének igazgatója.
Máthé Erzsi május 8-án, néhány nappal 96. születésnapja előtt, otthonában örökre elaludt. A Katona József Színház alapító tagja, kétszeres Jászai Mari-díjas, Kossuth-díjas, Érdemes és Kiváló Művész, a Nemzet Színésze utoljára 2012-ben lépett színpadra. Tehetségével, temperamentumával, humorával, szakmai alázatával, és összetéveszthetetlen orgánumával felejthetetlen marad a közönség és a színházi világ emlékezetében.