

Füst Milán regényéről, A feleségem történetéről nyugodtan kimondhatjuk, hogy a világirodalom legtitokzatosabb művei közé tartozik. Számos kiadást élt meg, 13 nyelvre fordították le, szerzőjét Nobel-díjra jelölték. A stúdióba vártuk Csontos Erika szerkesztőt-kritikust, a Klasszikusok újratöltve rovatunk eheti vendégét, akivel Füst Milán életművéről, és kulcsregényéről, A feleségem történetéről beszélgettünk.
Az improvizáció egyszerre szabadság és kiszolgáltatottság. Nincs ez másként a kortárs táncban sem. Vendégünk volt Grecsó Zoltán táncművész, akit legtöbben a Willany Leó improvizációs táncszínházról ismernek. Új utakról és az immár 16 éves társulatról beszélgettünk vele. Természetesen a kortárstánc helyzete is szóba került.
Mi a közösségi színház és mi fán terem a vitaszínház? Egyáltalán, hogyan gondolkodnak a korszerű színház feladatáról és formanyelvéről a legfiatalabbak? Megkérdeztük Bácsics Reginától, a Közszín Kollektíva alkotócsoport tagjától, és Forgács Pétertől, a FreeSZFE Egyesület elnökétől.
Nemrég ünnepelte 60. születésnapját kedves kollégánk, Kaszás Gergő, Jászai Mari-díjas színész, akit ebből az alkalomból hívtunk meg beszélgetni. Annak idején gyerekszínészként indult a pályája, aztán a Katona József Színházban robbant be. Vajon mi van vele mostanában, hogy érzi magát, min dolgozik, merre jár?