„Zajlik
A lényeg

Olimpiai negyeddöntő: hosszabbításban kikapott a magyar női kéziválogatott a svédektől

6/08/2024 19:19

| Szerző: Klubrádió

| Szerkesztő: Szikora Gábor

Nem sikerült a bravúr a magyar női kézilabda-válogatottnak, hosszabbításban kikapott az esélyesebb svédektől a párizsi olimpiai negyeddöntőben.

A rendes játékidő végén még 29-29 volt az állás, de a hosszabbításban nagyon úgy tűnt, a magyarokat megfogta, hogy a 60. perc lejárta előtt néhány másodperccel a svédek egyenlíteni tudtak.

Párizs 2024 - Kézilabda

Vámos Petra (elöl) és a svéd Emma Lindqvist a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának negyeddöntőjében játszott Magyarország - Svédország mérkőzésen a villeneuve-d'ascqi Pierre Mauroy Stadionban 2024. augusztus 6-án. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A hosszabbítás első félidejében gólt sem dobott a magyar csapat (29-31 volt oda), a második elején a svédek elléptek néggyel, és innen már nem volt kérdéses a győztes kiléte. A svédek megérdemelten nyertek fantasztikusan védő kapusuk, Johanna Bundsen vezetésével.

36-32-re nyertek a svédek, és a franciák ellen folytathatják, Magyarország a hatodik helyen fejezte be a tornát.