27/06/2024 13:53

| Szerző: Klubrádió

| Szerkesztő: Ivánkai Márk

Több mint 4 milliárd forintot utal majd az Európai Labdarúgó Szövetség az MLSZ-nek a magyar válogatott EB szereplése után – írja a Telex.

A kijutásért 9 millió 250 ezer euró járt, de a skótok elleni győzelem erre rádobott még 1 millió eurót. Ha a legjobb 16 közé is bejutott volna a csapat, az újabb, mintegy 5-600 millió forintot ért volna, de Grúz válogatott 2:0-ás győzelme a csoportelső Portugálok ellen ezt a lehetőséget már nem adta meg a Marco Rossi vezette hazai együttesnek.

Ennek tagjai az  UEFA-tól érkező 4,1 milliárdos bevétel harmadán osztozkodhatnak majd.

EURO-2024 - Skócia-Magyarország

SCO - HUN 0-1

Stuttgart, 2024. június 23. Csoboth Kevin kapura lő a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának harmadik, utolsó fordulójában játszott Skócia - Magyarország mérkőzésen a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 23-án. A magyar válogatott a 101. percben szerzett góllal 1-0-ra legyőzte Skóciát, ezzel megőrizte esélyét a nyolcaddöntőbe jutásra. MTI/Koszticsák Szilárd
Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI