Új néven és alapítványi vezetés alatt folytatja működését a Szent István Egyetem
4/01/2021 09:46
| Szerző: Klubrádió
Új nevén, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemnek hívják jövő hónaptól a Szent István Egyetemet. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium az intézményt továbbiakban működtető alapítvány kuratóriumába felkérte többek közt Csányi Sándort, az OTP elnök-vezérigazgatóját, aki a testület elnöke lesz, Nagy István agrárminisztert és Lázár János országgyűlési képviselőt, a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok állami feladatainak koordinálásáért felelős kormánybiztost.
Új névvel és alapítványi formában működik tovább február 1-jétől a Szent István Egyetem – írja a Telex.
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemnek hívják jövő hónaptól a Szent István Egyetemet, amelynek fenntartói jogai egy erre a célra alapított vagyonkezelő alapítványhoz kerülnek. Közzétette hétfőn az Innovációs és Technológiai Minisztérium, hogy kiket kért fel Palkovics László felsőoktatásért felelős miniszter az alapítvány kuratóriumába.
A portál információi szerint a testület elnöke Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója lesz, akinek számos üzleti érdekeltsége van az agráriumban. Bekerült a kuratóriumba Nagy István agrárminiszter, Lázár János országgyűlési képviselő, a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok állami feladatainak koordinálásáért felelős kormánybiztos. Horn Péter rector emeritus, az MTA rendes tagja, valamint Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Az ITM közleménye szerint „a testület azon dolgozik majd, hogy az intézmény a modellváltás által biztosított nagyobb mozgástérrel, szabadsággal élve képes legyen megfelelni saját minőségi elvárásainak és a piaci, tudásipari környezet igényeinek is.”
Azt is írják, hogy „a kuratórium tagjai komoly tapasztalattal és szakértelemmel rendelkeznek az agrárium, a felsőoktatás és az üzlet területén, hatékonyan tudják képviselni az ágazat és az egyetemi polgárok szempontjait. Stratégiai vízióval, pénzügyi és menedzsmenttudással támogatják az intézmény fejlődését, a képzés korszerűsítését.” A modellváltáshoz fűződő elvárás az ITM szerint, hogy a megújult egyetem 2030-ra bekerüljön a világ száz legjobb agrárfókuszú egyeteme közé.