
A problémamegoldás bajnokai – Herskovits Eszter jegyzete
Így megy ez, a kormány gondot észlel, jön, intézkedik, és minden problémánk elillan, igaz, jó mélyre besöpörve a szőnyeg alá, de akkor is.

Vészhelyzet, vagy amit akartok – Szénási Sándor jegyzete
"Szuverenisták" és "hígmagyarok" párbeszéde a rendeleti kormányzásról.

Sulyok Tamás a szívére vette - Kárpáti Iván jegyzete
Ha egy publicista kellemetlen szagú, légnemű anyagnak minősíti az államfőt, az nem az a kategória, mint amikor az államhatalom minden eszközét magának tudó politikus gerjeszt gyűlöletet emberek csoportjaival szemben.

Orbán = Le Pen - Dési János jegyzete
Marine Le Pen = közbűntényes sikkasztó. Vagyis ha Orbán = Marine Le Pen és Marine Le Pen = köztörvényes bűnözővel, akkor az annyi, mint Orbán = köztörvényes bűnöző.

Zoológiai minimum – Józsa Márta jegyzete
Egy skót újságíró, J. M. Ledgard a kétezres évek elején Afrikában volt külpolitikai tudósító. Ott bukkant rá a szocialista zsiráfok történetére.

Túlélés - Szénási Sándor jegyzete
"Az EU pilléreit jelentő béke és stabilitás már nem garantált" – mondja Hadja Lahbib válságkezelésért felelős biztos – "Európa fegyveres erőszakkal szembeni felkészültsége és ellenállóképessége kihívásokkal nézhet szembe." Ezt úgy kell lefordítani, hogy háború lesz. Lehet. Talán nem. De lehetséges, hogy inkább igen. Éberség. Nem lehetünk olyan ostobák, mint a múlt század harmincas éveiben voltunk. Szóval készülni kell.

Az Alaptörvény szellemében – Selmeci János jegyzete
Bár rendes családos ember a közelébe nem megy, a Pride-on mégis összegyűlnek vagy ötvenezren, akiket a rend éber őrei a Hszi Csin-ping elvtárstól kölcsönkapott arcfelismerő kamerarendszer segítségével beazonosítanak, majd fejenként százezer forintra megbüntetnek.

A mi kis falvaink - Józsa Márta jegyzete
Ha víz nem is, de a lé dőlni fog, minden faluban lesz bankautomata, hozzá lehet majd jutni alaptörvényben foglalt jogunkhoz, a készpénzhasználathoz.
Arató András: Jöttünk, láttunk, visszamennénk
4/05/2023 11:00
| Szerző: Arató András
Nem tudjuk, mit gondolt Katalin, amikor világi kegyelemben részesíttették vele a molotovos robbantót, bár az ő esetében már ennyi feltételezés is túlzás. Beosztását tekintve ugyanis nem feladata neki a töprengés – amíg a hazában nem ragyog minden ablak, addig nem ülhet a babérjainkon, és még a monogrammal ékesített fülbevalórend sem nincsen megalapítva.
Nem tudjuk, mit gondolt Ferenc, amikor rá hivatkozva lóra ültették honunk és korunk kiemelkedő terroristáját, nem tudjuk, mert nem beszélt róla. A téma negligálásának számos oka lehetett, például nem olvasta a napi sajtót, nem akarta megbontani a Családdal közös fotó békéjét, vagy csak egyszerűen nem fért fel a téma az idő könyörtelen vonatára – más szóval, nem lett volna szerencsés megvárni a csúcsforgalmat, megkockáztatni a ferihegyi késést.
Nem tudjuk, mit gondolt Katalin, amikor világi kegyelemben részesíttették vele a molotovos robbantót, bár az ő esetében már ennyi feltételezés is túlzás. Beosztását tekintve ugyanis nem feladata neki a töprengés – amíg a hazában nem ragyog minden ablak, addig nem ülhet a babérjainkon, és még a monogrammal ékesített fülbevalórend sem nincsen megalapítva.
A vezérkari cserebere nem véletlenül időzíttetett a pápa látogatását követő napokra, noha az összefüggés felfedezése még várat magára. Indokolt volt a csere, Szalay-Bobrovniczky hadügyminiszter és fegyvergyáros megmondotta a kulcsmondást, harcászati szintről hadműveleti szintre lépünk, ezért van szükség a szemléletváltásra. Romulusz, nem a Nagy, hanem a Ruszin-Szendi nyilván harcászati-párti, ellenben Böröndi hadműveleti szemléletű, hiszen őt nem köti névrokonság sem valóságos, sem dürrenmatti római császárokhoz. A laikus közönség eleddig nem rendelkezett kellő ismerettel a két stratégia közötti eltérésről, de most már a nép is tudja: vissza kell hozni az oktatásba a nukleáris elrettentést, más kifejezéssel élve a szittya gondolkodásmód jól bevált tradícióját célszerű alkalmazni az új kihívások közepette. Ugyanis hazánk háborút megelőző állapotban leledzik. És: Böröndi Gábor László altábornagynak van aktuális tudása a NATO belső védelmi rendszerével kapcsolatban.
Az összes fontos körülményt megtalálja a sorok közötti olvasásban nagy gyakorlatra szert tett publikum. Például: Ruszin-Szendin nem rendelkezik a szükséges rutinnal és aktuális tudással a NATO belső védelmi rendszerét illetően. Aztán: korábban már jelen volt az oktatásban a nukleáris elrettentés, csak kézen-közön eltűnt. Hiába kérték szép szóval, hogy aki elvitte, hozza is vissza, mint a Tűz van babám! tűzoltói a tombola-nyereményeket, az egoista önzés kizárta a bűnbánó belátást. És az új hadvezetés jól érzékelhetően rendelkezik az empirikus-filozofikus-historikus intellektus előnyeivel, analízise alapvető felismeréshez vezetett. Ugyanis az emberiség történetének minden pillanatában háborút megelőző állapotban tudhatta magát. Különösen békeidőben. Meg háborúsban.
Ferenc pápa másodszor járt hazánkban.
A jó Godefroy lovag (Jean Reno) kétszer látogatott el a jelenkorba. (Tegyük hozzá, sokkal többeknek mi voltunk a jövő, és reményeink szerint mi leszünk a múlt. Bár utóbbi ellen sokat teszünk fegyverrel, gyárkéménnyel, PET-palackkal). Harmadjára a szerzők a XVIII. századba repítették a szereplőket.
Hanem ami a terrorista amnesztiáját illeti, hazánk ebben is példamutató. A dollárbaloldal persze rikácsol, a Hanyatló még túszokra sem hajlandó cserélni a robbantókat. Hanem itt megint a bölcsesség ütötte fel a fejét. A szabadon engedett tetterős ember még sokféle célra lesz felhasználható…
Mindamellett nem árt felidézni a Kabaré című film kulcsjelentét, amikor a sörkertben felcsendül a náci fiatalok nótája. Ezeket akarják maguk két pofonnal hazazavarni?
Hogy hogy jön ide a pápa? Hát repülővel.
Címlapi fotó: Jean Reno (Godefroy de Montmirail) és Christian Clavier (Zsákfos a bolondos) a Jöttünk, láttunk, visszamennénk című filmből