
Kockakő – Józsa Márta jegyzete
A kormánypárt tapasztalati tudatában van annak, hogy egy-egy szónak mekkora hatása van a hívekre, és mekkora vonzerőt képvisel a minden balhéban otthonos fociultrák számára. Nem mondhatja senki, hogy az ellenzék dehumanizálása nem jelent felhívást a keringőre. És a kockakövet nem csak az utca, a nemzetközi jogrendszer szereplői felé is elhajítja.

A néma kutya ugatása - Neuman Gábor jegyzete
Áprilisi tréfa áldozata lett Neuman Gábor: "felhívták a szomszédok", hogy zavarja őket a kutyája ugatása, pedig az említett eb néma, mármint csak szökőévente ugat. Erre ő elképzelte, mi lenne, ha – hasonlóan viccből – Donald Trump hívná fel Budapesten az Orbán-Netanjahu párost, miket mondana nekik.

Drog- és tüntetőmentes ország – Selmeci János jegyzete
Nehéz dolog a drog elleni harc, még ha csak egy elképzelt esetben is, amikor tüntetők foglalják el az Erzsébet hidat.

A problémamegoldás bajnokai – Herskovits Eszter jegyzete
Így megy ez, a kormány gondot észlel, jön, intézkedik, és minden problémánk elillan, igaz, jó mélyre besöpörve a szőnyeg alá, de akkor is.

Vészhelyzet, vagy amit akartok – Szénási Sándor jegyzete
"Szuverenisták" és "hígmagyarok" párbeszéde a rendeleti kormányzásról.

Sulyok Tamás a szívére vette - Kárpáti Iván jegyzete
Ha egy publicista kellemetlen szagú, légnemű anyagnak minősíti az államfőt, az nem az a kategória, mint amikor az államhatalom minden eszközét magának tudó politikus gerjeszt gyűlöletet emberek csoportjaival szemben.

Orbán = Le Pen - Dési János jegyzete
Marine Le Pen = közbűntényes sikkasztó. Vagyis ha Orbán = Marine Le Pen és Marine Le Pen = köztörvényes bűnözővel, akkor az annyi, mint Orbán = köztörvényes bűnöző.

Zoológiai minimum – Józsa Márta jegyzete
Egy skót újságíró, J. M. Ledgard a kétezres évek elején Afrikában volt külpolitikai tudósító. Ott bukkant rá a szocialista zsiráfok történetére.
Imádlak, Afrika! – Rózsa Péter jegyzete
24/10/2024 18:03
| Szerző: Rózsa Péter/Klubrádió
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
"A külső szemlélő is felrántja a szemöldökét, vajon mit csinál a magyar kormány a Száhel-övezetben? Mivel nincs ott semmi érdekeltségünk, nyilván Orbánék valamit előkészítenek, hogy legyen."
Meglepő, hogy „Európa egyik szegényebb országa”, amelynek jelenleg nulla a gazdasági részesedése Csádban és a Száhel-övezetben, és amelynek nincsenek hagyományos nemzeti kapcsolatai a térséggel, egyszer csak diplomáciai képviseletet nyit N’Djamenában, humanitárius központot indít és 200 millió dolláros segélyt ígér be az országnak. És nem utolsó sorban azt is tervezi, hogy katonákat küld Csádnak a fegyveres csoportok elleni fellépéshez. Ezt nem én mondom, hanem a pánarab televízió, az Al Jazeera internetes oldalán megjelent cikkében olvasható, amire a 24.hu szerkesztői figyeltek fel.
Nocsak, minő meglepetés! Szóval a külső szemlélő is felrántja a szemöldökét, vajon mit csinál a magyar kormány a Száhel-övezetben? Mivel nincs ott semmi érdekeltségünk, nyilván Orbánék valamit előkészítenek, hogy legyen. Akkor találgassunk! Pénzt adnunk, nem is keveset ennek a szegény országnak, amely egyébként a térség egyik legerősebb hadseregét tartja fenn. Ugyanezen okból nem elfogadható az a hivatalos magyarázat sem, miszerint 200 magyar katonával erősítsük meg őket, hogy hatékonyabban léphessenek fel a környék fegyveres terroristái ellen. Amire egyébként szüksége is van a csádi kormánynak, csak azt nem tudni, e katonai segélynyújtást előkészítő diplomáciai csapat mellett mit keres ott Orbán Viktor fia – aki Orbán Győző unokája – Gáspár. Mert, hogy ő még csak nem is diplomata. Tehát mit készítenek ott elő a magyar kormány emberei? Rossz nyelvek szerint ez a misszió csak – és megint – Oroszország érdekeit szolgálhatja, amolyan előörs, hogy ne tengjen túl a nyilvánosság előtt a putyini gépezet, elég, hogy az afrikai földrész több pontján, és Csád közelében is már ott lövöldöznek a Wagner-csoport afrikai egységei. Még rosszabb nyelvek szerint azonban ez nem így van, mert sokkal valószínűbb – Orbán Gáspár jelenléte talán éppen ezt a gyanút erősíti meg –, hogy itt, jó távol Magyarországtól, az Európai Uniótól, a NATO-tól a családi vagyon biztonságos kimentésének előkészítése zajlik. Mondom a rossz nyelvek szerint. Persze, mindig van rosszabb, ha már ebben a csádi magyar akcióban semmi jót nem találni. Legkevésbé azután, hogy napokkal ezelőtt Csád fővárosában, egy szállodai szobában holtan találták a frissen kinevezett magyar katonai attasét. Magyarázat annyi, hogy a holttestét hazahozzák. A csádi katonai misszió első magyar áldozatáról a kormány nem mond semmit.
Rózsa Péter jegyzete az Esti gyors 2024. október 24-ei adásában hangzott el.