Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
Imádlak, Afrika! – Rózsa Péter jegyzete
24/10/2024 18:03
| Szerző: Rózsa Péter/Klubrádió
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
"A külső szemlélő is felrántja a szemöldökét, vajon mit csinál a magyar kormány a Száhel-övezetben? Mivel nincs ott semmi érdekeltségünk, nyilván Orbánék valamit előkészítenek, hogy legyen."
Meglepő, hogy „Európa egyik szegényebb országa”, amelynek jelenleg nulla a gazdasági részesedése Csádban és a Száhel-övezetben, és amelynek nincsenek hagyományos nemzeti kapcsolatai a térséggel, egyszer csak diplomáciai képviseletet nyit N’Djamenában, humanitárius központot indít és 200 millió dolláros segélyt ígér be az országnak. És nem utolsó sorban azt is tervezi, hogy katonákat küld Csádnak a fegyveres csoportok elleni fellépéshez. Ezt nem én mondom, hanem a pánarab televízió, az Al Jazeera internetes oldalán megjelent cikkében olvasható, amire a 24.hu szerkesztői figyeltek fel.
Nocsak, minő meglepetés! Szóval a külső szemlélő is felrántja a szemöldökét, vajon mit csinál a magyar kormány a Száhel-övezetben? Mivel nincs ott semmi érdekeltségünk, nyilván Orbánék valamit előkészítenek, hogy legyen. Akkor találgassunk! Pénzt adnunk, nem is keveset ennek a szegény országnak, amely egyébként a térség egyik legerősebb hadseregét tartja fenn. Ugyanezen okból nem elfogadható az a hivatalos magyarázat sem, miszerint 200 magyar katonával erősítsük meg őket, hogy hatékonyabban léphessenek fel a környék fegyveres terroristái ellen. Amire egyébként szüksége is van a csádi kormánynak, csak azt nem tudni, e katonai segélynyújtást előkészítő diplomáciai csapat mellett mit keres ott Orbán Viktor fia – aki Orbán Győző unokája – Gáspár. Mert, hogy ő még csak nem is diplomata. Tehát mit készítenek ott elő a magyar kormány emberei? Rossz nyelvek szerint ez a misszió csak – és megint – Oroszország érdekeit szolgálhatja, amolyan előörs, hogy ne tengjen túl a nyilvánosság előtt a putyini gépezet, elég, hogy az afrikai földrész több pontján, és Csád közelében is már ott lövöldöznek a Wagner-csoport afrikai egységei. Még rosszabb nyelvek szerint azonban ez nem így van, mert sokkal valószínűbb – Orbán Gáspár jelenléte talán éppen ezt a gyanút erősíti meg –, hogy itt, jó távol Magyarországtól, az Európai Uniótól, a NATO-tól a családi vagyon biztonságos kimentésének előkészítése zajlik. Mondom a rossz nyelvek szerint. Persze, mindig van rosszabb, ha már ebben a csádi magyar akcióban semmi jót nem találni. Legkevésbé azután, hogy napokkal ezelőtt Csád fővárosában, egy szállodai szobában holtan találták a frissen kinevezett magyar katonai attasét. Magyarázat annyi, hogy a holttestét hazahozzák. A csádi katonai misszió első magyar áldozatáról a kormány nem mond semmit.
Rózsa Péter jegyzete az Esti gyors 2024. október 24-ei adásában hangzott el.