Kasztroly – Józsa Márta jegyzete
Általános statisztikusi vélekedés, hogy a magyar keresetekről pontosabb képet ad a mediánjövedelem. Vagyis az a bér, aminél a munkavállalók fele többet, fele kevesebbet kap kézhez egy hónapban. Így adódik az a helyzet, hogy a statisztikai hivatal által megállapított átlagkeresetnél a magyar munkavállalók 75 százaléka kevesebbet keres.
A hőbörgők – Szénási Sándor jegyzete
A NER szerint Magyart, és csak őt kell kicsinálni, mert ha ez sikerül, a mögötte álló tömeg a központi agy irányítása híján késedelem nélkül feloszlik, és másnap egykori hősére már nem is fog emlékezni. Ez O.V. szilárd meggyőződése, és tévedése oka. Nem hiszik el, hogy nem egyetlen emberrel hadakoznak …
Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?
Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.
Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
Imádlak, Afrika! – Rózsa Péter jegyzete
24/10/2024 18:03
| Szerző: Rózsa Péter/Klubrádió
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
"A külső szemlélő is felrántja a szemöldökét, vajon mit csinál a magyar kormány a Száhel-övezetben? Mivel nincs ott semmi érdekeltségünk, nyilván Orbánék valamit előkészítenek, hogy legyen."
Meglepő, hogy „Európa egyik szegényebb országa”, amelynek jelenleg nulla a gazdasági részesedése Csádban és a Száhel-övezetben, és amelynek nincsenek hagyományos nemzeti kapcsolatai a térséggel, egyszer csak diplomáciai képviseletet nyit N’Djamenában, humanitárius központot indít és 200 millió dolláros segélyt ígér be az országnak. És nem utolsó sorban azt is tervezi, hogy katonákat küld Csádnak a fegyveres csoportok elleni fellépéshez. Ezt nem én mondom, hanem a pánarab televízió, az Al Jazeera internetes oldalán megjelent cikkében olvasható, amire a 24.hu szerkesztői figyeltek fel.
Nocsak, minő meglepetés! Szóval a külső szemlélő is felrántja a szemöldökét, vajon mit csinál a magyar kormány a Száhel-övezetben? Mivel nincs ott semmi érdekeltségünk, nyilván Orbánék valamit előkészítenek, hogy legyen. Akkor találgassunk! Pénzt adnunk, nem is keveset ennek a szegény országnak, amely egyébként a térség egyik legerősebb hadseregét tartja fenn. Ugyanezen okból nem elfogadható az a hivatalos magyarázat sem, miszerint 200 magyar katonával erősítsük meg őket, hogy hatékonyabban léphessenek fel a környék fegyveres terroristái ellen. Amire egyébként szüksége is van a csádi kormánynak, csak azt nem tudni, e katonai segélynyújtást előkészítő diplomáciai csapat mellett mit keres ott Orbán Viktor fia – aki Orbán Győző unokája – Gáspár. Mert, hogy ő még csak nem is diplomata. Tehát mit készítenek ott elő a magyar kormány emberei? Rossz nyelvek szerint ez a misszió csak – és megint – Oroszország érdekeit szolgálhatja, amolyan előörs, hogy ne tengjen túl a nyilvánosság előtt a putyini gépezet, elég, hogy az afrikai földrész több pontján, és Csád közelében is már ott lövöldöznek a Wagner-csoport afrikai egységei. Még rosszabb nyelvek szerint azonban ez nem így van, mert sokkal valószínűbb – Orbán Gáspár jelenléte talán éppen ezt a gyanút erősíti meg –, hogy itt, jó távol Magyarországtól, az Európai Uniótól, a NATO-tól a családi vagyon biztonságos kimentésének előkészítése zajlik. Mondom a rossz nyelvek szerint. Persze, mindig van rosszabb, ha már ebben a csádi magyar akcióban semmi jót nem találni. Legkevésbé azután, hogy napokkal ezelőtt Csád fővárosában, egy szállodai szobában holtan találták a frissen kinevezett magyar katonai attasét. Magyarázat annyi, hogy a holttestét hazahozzák. A csádi katonai misszió első magyar áldozatáról a kormány nem mond semmit.
Rózsa Péter jegyzete az Esti gyors 2024. október 24-ei adásában hangzott el.