A jó élet kellékeiről – Klubdélelőtt
18/09/2020 18:45
| Szerző: Kun Zsuzsa/Klubrádió
Gubik Ági, Bertók László, Csepeli György, Odze György, Konok Tamás, Lovas Ildikó és Mécs Halász Mariann volt a Klubdélelőtt szeptember 19-i adásában.
9.30 Bertók László Kossuth-díjas író életének 85. évében, bár betegeskedett, váratlanul ment el. Több mint húsz verseskötetet, több prózakötetet hagyott maga után, 2008-ban elnyerte az Artisjus Irodalmi Díjat, ugyanebben az évben Pécs díszpolgára lett, 2018-ban Príma-díjat kapott.
10.00 Csepeli György szociálpszichológus, professzor emeritus az ország egyik legismertebb tudósa, sokan azt is tartják róla, az ország egyik legokosabb embere. Különös létmunkát folytat, létkérdésekről tart előadásokat, például a pánikról, szabadságról, a szabadság attribútumairól és útjairól, a szabadság elől való menekülés csatornáiról, a jó élet kellékeiről.
10.30 A Műcsarnokban négy generációra kiterjedő családtörténeti kiállítást tekinthetnek meg a látogatók: id. Sándy Gyula (1827–1894) festő, ifj. Sándy Gyula (1868–1953) építész, id. Konok Tamás (1898–1971) haditudósító fotós, és a három életművet összekapcsoló dédunoka-unoka-fiú, Konok Tamás festőművész, akit a kilencvenedik születésnapján is köszöntöttünk.
11.00 Suttógókönyv, Ábrahám ivadékairól készített antológiát Lovas Ildikó szerkesztő és Mécs Halász Mariann író, újságíró. Hogy miért ez a könyv címe? Volt idő, amikor azt a szót, hogy zsidó, csak suttogva volt szabad kiejteni.
11.30 A hetvenes években öt Malév gép zuhant le, a tragédiában közel kétszázan haltak meg. Négy balesetet az ilyenkor szokásos vizsgálat követte, többé-kevésbé sikerült megállapítani, milyen műszaki hiba, emberi mulasztás vagy időjárási körülmény vezetett a tragédiához. Egynél, a Bejrútba tartó 240-es járatról soha nem derült ki, mi történt valójában. Odze György író a hetvenes években a Malévnél dolgozott, ismerte az áldozatokat, egy könyvvel tisztelgett az emlékük előtt.
2020. szeptember 19. szombat 9:00
SZerkesztő-műsorvezető: Kun Zsuzsa