„Mindkettőnknek akarni kell”
17/10/2020 19:56
| Szerző: Timár Ágnes/Klubrádió
Gordon Eszter a pénteki Ötösben Gálvölgyi Jánosnak elsőként a portréfotózásról mesélt. Az interjúból kiderült, hogy az elsősorban színházi fotósként tevékenykedő művész nagyon fontosnak tartja, hogy a kép alanya ugyanolyan aktív részese legyen a munkának, mint ő.
Gálvölgyi János kérdésére a fotós elmesélte, hogy a nyolcvanas években Varsó nem volt egy leányálom. Még vannak emlékei az üres üzletek előtt álló sorokról. Hozzátette, mivel a diplomata boltban ők vásárolhattak, mindig vettek lengyel barátaiknak is húst, ha azok nem jutottak hozzá.
Eszter és testvére, mivel óvodába Lengyelországban jártak, a nyelvet hamar elsajátították, ugyanakkor később gyerekközösségbe már kevésbé kerültek, mivel szüleik, akik pedagógusok, otthon tanították őket. A fotós elmesélte, hogy angol nyelvű iskolába nem volt ajánlatos beíratni őket, azon kívül pedig csak lengyel iskolát választhattak volna, de akkor szombaton is be kellett volna járniuk.
Gordon Eszter számára a gyerektársaságot elsősorban az edzések jelentették, ugyanis versenyszerűen asztali teniszezett. Egy sérülés miatt kellett abbahagyni a sportot, ekkor jött a fotózás. Hozzátette, édesapjától kapta az első fényképezőgépét. Ahogy a legtöbb mindenben őt követte. Eszter angol-orosz szakon végzett az egyetemen, ahogy az édesapja is orosz szakos volt, tőle örökölte a pingpong és a fotózás iránti szeretetét is.
A lengyelországi évek után nehéz volt a beilleszkedés itthon, mesélte Gordon Eszter. Az iskolában halasztott egy évet, így egyszerre érettségizett az öccsével, majd az egyetem elvégzése után egy évig oroszt tanított a Radnóti Gimnáziumban.
A professzionális fotózás pedig csak később jött, ahogy az az adásból kiderült.
Elindultunk Az Év Honlapja 2020 versenyen. Az alábbi képre kattintva szavazhat ránk, hogy miénk legyen a közönségdíj.
Az oldalra jutva jobbra fent lát egy kék gombot majd, arra kell kattintani, mellette pedig látszik, hány szavazatnál tartunk. Ez is egy apró segítség a Klubrádiónak. Köszönjük.