„Köszönjük

Keveházi Gábor Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas táncos, koreográfus, érdemes és kiváló művész, a Magyar Állami Operaház balettegyüttesének egykori  igazgatójának leveléből egy részlet:

"Tusványos"- Édesanyám emlékére

Tisztelt honfitársaim, a világ bármely országában egy ilyen mondat elhagyná a regnáló miniszterelnök száját, milliók mennének tüntetni, már másnap le kéne mondania. Ez egyértelműen fasizmus.

Édesanyám két évet volt koncentrációs táborban, családom nagy részét ott veszítettem el. Engem 2010 óta üldöznek itthon a szakmámban. Vajon miért? Szerénytelenség nélkül, az egyik legjobb vagyok Magyarországon, mégis külföldre kényszerülök, miközben nem oda illő emberek teszik tönkre a szakmát. Valaha büszke magyar voltam, öregbítettem a magyar kultúra hírnevét a világban, nem kis nemzetközi sikerrel úgy, hogy soha nem hagytam el az országot. Most azt mondom minden fiatalnak, ha ez így marad, gondolkozzanak el azon, hogy Európához szeretnének e tartozni.”

Amikor Takács Katalin átvette az első Hollósi Frigyes-díjat, sírt, zokogott. Csak arra tudott gondolni, hogy most biztosan Frinyó, ahogy ő szólította a művészt, aki 71 évesen hagyott itt minket, itt van vele, és gondol rá. A díjat egyébként a Kőszegi Várszínházban bemutatott William Shakespeare Szentivánéji álom című előadásában Puck szerepéért kapta meg.

A Panta Rhei a hetvenes-nyolcvanas években döbbenetes újításokat vitt végbe a magyar popzenében, nemrégiben az öregfiúk újból összeálltak és koncertet adtak. Egyik tagjuk Szalay Sándor fizikus, rákkutató, Amerikában él, a Johns Hopkins Egyetem professzora, a galaxis keletkezésének nemzetközi hírű kutatója.

A Honvéd Férfikar tagjaként idén harmincéves jubileumát ünnepli az egyik ikonikus énekkari tag, szólamvezető, egy rendkívül sokoldalú művész, Frech Zoltán, aki egy interjúban ezt mondta. „A férfikari létnek a zeneiségen túl van egy olyan aspektusa, ami tulajdonképpen magától értetődő, mégis nagyon fontos kohéziós erő ez együttesben: férfiak vagyunk, és a férfiközösség egy nagyon kivételes közeg.”

Kokas Katalin és Kelemen Barnabás világszerte ismert hegedűművész házaspár nemzetközi hegedűversenyeket, sztárparádés nyári fesztivált, egész éves országjáró mesterkurzusokat szervez, miközben nevelik négy közös gyermeküket. Túl vannak az idei Fesztivál Akadémia Budapest nyitó előadásán, ahol az orosz zeneszerző, Sztravinszkij A katona története műve csendült fel. Vajon miért ezt a művet választották az első estére, illetve hogyan sikerült bevonni olyan színészeket, mint Molnár Piroska, ifj. Vidnyánszky Attila vagy Bezerédi Zoltán?

2022. július 30. Klubdélelőtt (2022. július 30., szombat 09:00)
157:27
00:00
Műsorvezetők: Kun Zsuzsa Szerkesztők: Kun Zsuzsa