Boross Martin Junior Prima díjas dramaturg, színházrendező, filmrendező. Első nagyjátékfilmjében, a Nyersanyag-ban, rendkívüli szociális érzékenységgel vizsgálja, dokumentálja a város és vidék közti szakadékot és a hatalmával visszaélő polgármester karakterét.
Romsics Gergely történész, egyetemi oktató többek között az I. világháborús összeomlás közbeni és utáni magyar külpolitikát kutatja. Egyetlen nagy kudarctörténetről van szó? Ugyanazokat a hibákat követjük el ma is? Úgy tűnik, visszatérő motívum a magyar külpolitikai gondolkodásban az orosz vonzalom, de vajon miért? Mit tartottak száz éve a nemzeti szuverenitás fogalmáról, mennyiben jelentett mást, mint ma és túlhasználjuk-e a fogalmat?
1912. április 15-én elsüllyedt az akkori világ legnagyobb óceánjáró személyszállító hajója, a Titanic. Dr. Lengyel Árpád egy másik, a Carpathia nevű hajónak volt az orvosa. A süllyedő Titanicról 705 ember életét mentette meg. Az orvos az egész történetet leírta, a feljegyzések és a tárgyak, amelyek megmaradtak utána szolgáltatták az alapot unokájának, Völgyi Péterné dr. Reich Márta francia-magyar szakos tanárnak egy kiállításhoz és könyvhöz.
Bodrogi Gyulát, a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, színházigazgatót, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját a 90. születésnapján köszöntöttük.