Dr. Nagy Klaudia Vivien kardiológus, Magyarországon elsőként végezte el az Európai Űrügynökség akkreditált űrorvos képzését. Ezzel az ország első minősített űrorvosaként támogatja az európai űrhajósok küldetéseit, köztük a kijelölt magyar űrhajós 2025-re tervezett misszióját is.
Darvasi László József Attila-díjas íróról, költőről, szerkesztőről az akadémiai székfoglalója előtt az egyik méltatója azt mondta: „aki őt olvassa, felfedezi, hogy rémületes dolgokról beszél, arról a világról, amelyben élünk”. Miről szólt ez a székfoglaló előadás? A huszadik század magyar történelmén átívelve családok, eszmék, ideológiák, lelkek történetéről. A Monarchiáról, zsidókról, magyarokról, szegényekről, gazdagokról…
Dr. Gloviczki Péter magyar származású érsebész, az Amerikai Egyesült Államokban működő Mayo Klinika érsebészeti osztályának nyugalmazott vezető professzora kapta idén a Semmelweis Egyetem legrangosabb kitüntetését, a Semmelweis Budapest Awardot. A világhírű szakember eredetileg bűvészként kezdte a pályáját 1962-ben, az első Ki mit tud?-on, majd bűvészként bejárta a világot, világbajnoki második helyezett is volt. Az igazi hírnevet azonban a gyógyítás hozta el neki.
Görgey Gábor író, költő, műfordító, egykori miniszter, két éve, hogy nincs köztünk, de hogy szellemisége, embersége, munkássága örökre megmaradjon, az özvegye létrehozott egy – a nevével fémjelzett díjat –, amelyet első alkalommal Gergely Ágnes Kossuth-díjas költő, író, műfordító vehetett át.
Kenessei András művészettörténész, író, gazdag életművet tudhat maga mögött. Diplomamunkáját a magyar eklektikus építészet nagy, városformáló vállalkozásáról, a Sugárút (ma Andrássy út – a magyar Avenue des Champs Élysées) megépítéséről írta – a szakmában elsőként. Több újságnak volt újságírója, szerkesztője. „Százezer ős” című családregényéből tévéfilmet készített. 2000-től Bécsben és Budapesten él, kortárs magyar festők műveiből kiállításokat szervez, és kutatja a magyarság eredetét, történetét.