Bayer listázná a tüntető bírókat, Magyar kiáll mellettük
6/02/2025 07:41
| Szerző: Klubrádió
Pontosan kell regisztrálni, mely bírók jelennek meg a február 22-i tüntetésen. Mindegyiknek meg kell jegyeznünk a nevét (…)– írta Bayer Zsolt a Magyar Nemzetben reagálva arra a szerdai hírre, miszerint a bírók és igazságügyi dolgozók érdekképviseletével foglalkozó civil szervezet, a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) demonstrációt szervez az igazságszolgáltatás függetlenségéért. A Tisza Párt eközben azt írta, a tüntető orvosok és bírák mellett állnak.
Bayer szerint azért kell megjegyezni a nevüket, hogy a demonstráció után
"bármelyikünknek, kormánypárti politikusnak, újságírónak, celebnek, közszereplőnek bármilyen peres ügye akad, s a tüntetésen jelenlévő valamelyik bíró tárgyalja az ügyünket, akkor haladéktalanul elfogultság miatt kell panaszt tennünk, és mindaddig nem kell – sőt! tilos! – megjelennünk egyetlen egy tárgyaláson is, ameddig le nem cserélik egy olyan bíróra, aki nem tüntetett".
Ezzel szemben Magyar Péter Facebook oldalán támogatásáról biztosította mind a tüntető orvosokat, mind a bírókat.
"Példa nélküli, hogy egyszerre kell az orvosoknak és a bíráknak is demonstrálniuk. Február 22-én a bírák és az igazságügyi alkalmazottak tüntetnek, hogy kormányzati nyomásgyakorlás nélkül, függetlenül végezhessék a munkájukat. Az orvosok pedig március 8-án demonstrálnak a magyar egészségügy és a betegek megmentése érdekében" – írja a Tisza elnöke.
A párt tudomásul veszi, hogy a szervezők nem várnak politikai szereplőket a rendezvényekre, "ugyanakkor teljes mellszélességgel kiáll a bírák és az orvosok követelése mellett és arra biztat minden jóérzésű magyar embert, hogy jelenlétével fejezze ki a szolidaritását és a követelések támogatását. A különböző szakmák követelései csak abban az esetben lehetnek sikeresek, ha kiállunk egymásért és a teljes magyar nemzet szolidaritást mutat. Minden honfitársunk érdeke a működő egészségügy, igazságszolgáltatás és oktatás.”
Ma már minden józan ember számára világos, hogy nem működik az állam, Orbánék dilettantizmusa és korrupciója miatt szétesnek a közszolgáltatások.
Magyar idézte a Magyar Orvosi Kamara által összegyűjtött adatokat, mely szerint
- az uniós országok átlagosan a GDP 8, míg Magyarország kevesebb, mint 5 százalékát költi az egészségügyre,
- a szükségesnél 2500 milliárddal költ kevesebbet az állam az egészségügyre
- Tíz magyar férfiból négy nem éri meg a nyugdíjat, egy magyar férfi pedig átlagosan 5,3 évvel él kevesebbet, mint európai társai.
- A magyarok halnak bele legnagyobb eséllyel a rákos megbetegedésekbe az egész unióban.
- Évente 60 ezer ember hal meg olyan okok miatt, amik hatékony szűréssel és kezeléssel elkerülhetők lennének.
- Évente 120 ezer forintot fizetünk zsebből a tb mellett az ellátásra, például a nem vagy csak részben támogatott gyógyszerek miatt, vagy azért, hogy a magánszektorban gyorsabban ellátáshoz jussunk.
Boros Katalin, a Magyar Bírói Egyesület elnöke az ATV-ben reagált Bayer kijelentésére: Mindenkit megillet a véleménynyilvánítás és a gyülekezés joga, ez alkotmányos alapjog - mondta. Arra a kérdésre, hogy nem fél-e attól, hogy az esetleges „listázás” miatt kevesebben jelennek meg a tüntetésen, Boros Katalin úgy felelt, előfordulhat, de minden résztvevő számíthat a szakmai közösség támogatására.