Konkoly Zsófia 200 méteres vegyesúszásban is győzött a paralimpián

5/09/2024 20:47

| Szerző: Klubrádió

| Szerkesztő: Szikora Gábor

Az úszó Konkoly Zsófia aranyérmet szerzett az S9-es kategória 200 méter vegyes számában a paralimpián; ez már a második aranya Párizsban, előzőleg 400 gyorson győzött.

A 22 éves versenyző – aki egy hete 400 gyorson nyert – a délelőtti előfutamokból a legjobb idővel került az esti döntőbe, amelyben nagy csatát vívott a Tokióban mögötte harmadik spanyol Nuria Marques Sotóval, de végül 0,88 másodperccel ő volt a gyorsabb.

Konkoly Zsófia (akinek a jobb karja nem fejlődött ki rendesen) pályafutása harmadik paralimpiáján a hatodik érmét szerezte: eddig 3 arany, 2 ezüst és 1 bronz a mérlege. Párizsban övé a hetedik magyar érem és az első után a harmadik arany is.

Több másik magyar parasportoló is érmet szerezett csütörtökön: a szintén úszó Pap Bianka az S10-es sérültségi kategória 400 méter gyors számában lett harmadik, míg az asztaliteniszező Pálos Péter az MS11-es kategóriában szerzett bronzérmet. Ekler Luca pedig távolugrásban lett aranyérmes.