Megvan, melyik tankerületekben mondott fel a legtöbb iskolai dolgozó a státusztörvény elfogadása után
5/11/2023 10:27
| Szerző: Klubrádió
Rétvári Bence, az oktatást is irányító Belügyminisztérium parlamenti államtitkára október elején azt közölte: 1205 pedagógus döntött úgy, hogy nem fogadja el a státusztörvény szerinti új szerződését, ami a tanártársadalom alig 1 százaléka. Szerinte ez azt jelenti, hogy „zökkenőmentesen indult a tanév, a pedagógusok 99 százaléka az új jogállást választotta, elmaradt a felmondási hullám”.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete kikérte a tankerületektől az adatokat, hogy pontosabb képet kapjanak arról, hol mondtak fel a legtöbben. A PDSZ arra volt kíváncsi, hogy 2023 januárja óta hány iskolai dolgozó hagyta ott a munkahelyét, a 60 tankerületből mindössze egy (a Külső-Pesti Tankerületi Központ) nem válaszolt.
A válaszokból az derült ki, hogy a budapesti oktatási intézményeket idén január óta 647 dolgozó hagyta el, csak szeptemberben 319 tanár döntött a távozás mellett. A legtöbben a Közép-Pesti Tankerületből távoztak: szeptemberben, amikor a tanároknak nyilatkozniuk kellett arról, folytatják-e a munkát a státusztörvény alapján készült új szerződésük szerint, 103 pedagógus mondott itt fel, ám január óta összesen 160-an mondtak fel, igaz, köztük vannak nem pedagógus munkakörben dolgozók (például pedagógiai vagy gyógypedagógiai asszisztensek) is.
Vidéken az Érdi Tankerületi Központot hagyták ott arányaiban a legtöbben, szeptemberben 47 tanár, 2023 januárja óta összesen 98 iskolai dolgozó mondott fel.
Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője szerint csak idén eddig összesen 2150-en távoztak a rendszerből.
(via Rtl.hu)