Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
Békepárti olimpia Budapesten – Dési János jegyzete
29/07/2024 18:14
| Szerző: Dési János/Klubrádió
A kabalaállat a templom egere, így az egyházak is megjelennek, a lángot a snájdig Lőrinc viszi a felcsúti stadionba, az amerikaikat eleve hazaküldtük, mert túl libsik. Ilyen lenne a budapesti olimpia megnyitója Dési János szerint.
A budapesti olimpia megnyitó előtt már hónapokkal tetőfokára hágott az izgalom. Ki fogja rendezni a megnyitó ünnepséget? Ahogy ezt illik, pályázatot írtak ki a feladatra, két alkalmas jelölt is indult, Vidnyánszky Attila és Vidnyánszky Attila. A zsűri hosszú hezitálás után végülis a jobbikat választotta, Vidnyánszky Attilát, miután nyilvánosan kijelentette, hogy semmiféle buzulás aztán itt nem lesz. A kabalaállat megtervezése gyorsan megvolt. A templom egere került fel a plakátokra, készült el plüssből és jelent meg a nagy versenyek helyszínén is. Ahogy a tervezője magyarázta, ezzel a nagy egyházak kérésének is eleget tesznek, hogy ők is meg kívánnak jelenni, mondhatni megmutatni magukat, a világversenyek alkalmából. És nem csak a stafétabotot, a labdát és a fürdőnacikat kívánják ám megáldani, hanem e kultúrkörben nekik több jár. Ráadásul, a templom egerét nagyszerűen lehet ábrázolni egy elefánttal és már meg is van a dübörgés.
Természetesen a megnyitó alaphangja a békepártiság lett – ebben sem volt vita. Tóth Gabi a békeharc dalait énekelte talpig békepárti matyóruhában. Míg Nagy Feró zsoltárokat zsolozsmázott egyszerű csuhába öltözve. Mondanom sem kell, hogy az olimpiai lángot Mészáros Lőrinc hozta be a felcsúti stadionba, klottgatyában és feszes atléta trikóban. Miért ő? Nyilvánvalóan ő építette az összes új létesítményt, sportcsarnokot, uszodát, pályát, olimpiai falut. Ennyit már csak megérdemel akkor. Fess, snájdig ember ez a Lőrinc állapította meg elégedetten a főrendező, hozzátéve, hogy a halála a pocakos milliárdos. Persze a slimfiteket sem szereti Lőrinc, picit megzavarodott, amikor milliárdnyi szem szegeződött rá a kamerákon keresztül, mert hirtelen nem tudta, merre is fusson. De aztán a lángra mutatva felkiáltott a díszpáholyba, Andika ne fogd meg, forró, Andiii.
Ezt a remek mondását azóta is sokfelé idézik a világban, s irigykednek Magyarországra, hogy ilyen ötletes, szép megnyitót voltak képesek rendezni. De mindez semmi.
Négyévesforma kislány állt a színpad szélére. A háttérben a merániak orgiája zajlik, a kislány előtt a tüll fejdíszes, szoknyás tanár bácsija térdel. A kislány megilletődötten áll a fehér ruhácskájában, szemüvegben, virágos hajpántban. Az arcára egy szívecske van festve. A kislány kicsit halkan, kicsit bizonytalanul, de nagyon szépen elénekli a Legyen hót ( ez a Jégvarázs című, globalista Disney-mese betétdala). A szoknyás tanár bácsi erre előkap egy nyalókát és megjutalmazza. A kislány a nyalókát szopogatja. A közönség egy emberként értette meg a jelképet, a gonosz nyugati transzvesztiták arra tanítják a magyar gyerekeket, hogy népdalok helyett globalista Disney-slágereket énekeljenek. (Na, most aki azt hiszi túlzok, ez egy valódi részlet a Vidnyánszky rendezte Bánk bánból – valószínűleg átemelte ide.)
Ekkor Ákos hangja tölti be az étert, s a nagyvilág együtt énekli vele: A harag réme, a béke vége
Tombol a bosszú népe a bosszú népe
Úgy tenne jégre
Hogy ne is vedd észre hogy elpusztít
Ne szabadkozz: te szabad vagy
A hatalmad magadnak akartad
Hát szabad-e hagynod, hogy furja-tépje
Hazádat folyton a bosszú népe?
S a megnyitó beszéd. Az ország vezetője stílszerűen egy matrioska babából lépett elő és úgy mondta el, hogy Я открою Олимпиаду ("Az olimpiát megnyitom").
Aztán tüzijáték, díszvacsora, az amerikai csapat hazaküldése, mert túl libsik, a németeké, meg mert ilyen ország nincs is, a franciáké, mert ők ott a Szajna parton eljátszották a becsületüket.
A türk tanács kérésére a hátrafelé nyilazással és a nyereg alatt húspuhítással indul a nemes vetélekedő.
Hajrá fiúk. (Mert lányok már az ókorban sem voltak, akkor most miért lennének.)
Dési János jegyzete a július 29-i Esti gyorsban hangzott el.