Köszönjük, hogy támogattak minket.
Publicisztika
A hogyishívják – Szénási Sándor jegyzete
Publicisztika

A hogyishívják – Szénási Sándor jegyzete

Azt mindenki döntse el maga, hogy az-e az egészséges társadalmi állapot, ha az emberek nem is tudják a köztársasági elnök nevét, az viszont kétségtelen, hogy aki most foglalja el a pozíciót, nem ad okot arra, hogy megjegyezzük.

Fokozni a fokozhatatlant - Kárpáti Iván jegyzete
Publicisztika

Fokozni a fokozhatatlant - Kárpáti Iván jegyzete

A Millenárisra sebtében összeterelt élő Bayer-show különleges színfoltja a volt Gulyás Gergely, papíron a kormány egyik legerősebb minisztere, akinek nyilván vezeklésül kell most kiállnia ilyen haknikon. Nem kis szerepe volt abban, hogy a Varga-Magyar házaspár szép karriert futott be a NER-ben.

Nehogymá’ ő magyar legyen - Dési János jegyzete
Publicisztika

Nehogymá’ ő magyar legyen - Dési János jegyzete

Ha éppen az ügynöközés és az idegen érdekek vagy a szuverenitás kifejezések a néphülyítés és heccelés aktuális kifejezései, akkor természetesen a gránitszilárdságút is át kell csöppet faragni. Milyen jó is lesz majd azon rugózni, amikor kipécéznek valakit, hogy nehogymá’ ő magyar legyen, gyere vegyük el a az állampolgárságát. Höhö.

Vírus - Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Vírus - Józsa Márta jegyzete

Újra aktívak a határállomások Ausztria felé. Egyelőre ismét vége a szabad határátlépésnek, ahogy Szlovákia irányában is ez a helyzet. Legutóbb a Covid-járvány alatt volt ilyen, most a szarvasmarhák 50 éve nem észlelt pandémiája, a száj és körömfájás a lezárások ellenőrzések oka.

Jogrendetlenség - Rózsa Péter jegyzete

10/04/2025 18:03

| Szerző: Rózsa Péter/Klubrádió

 | Szerkesztő: Lőrincz Csaba

Mi lesz, ha a kormány 2026-ban elveszíti a választást? Az általa összelapátolt, zsiványtanyára emlékeztető jogrendszer marad, ha nem lesz 2/3-os többsége egy új kormánynak.

2025. április 10. Rózsa Péter jegyzete - Esti gyors (2025. április 10., csütörtök)
03:27
00:00

Ha átnézzük az elmúlt 14-15 év törvényalkotási folyamatát, egyértelmű, hogy a Fidesz kormány lépésről-lépésre szűkíti egyes társadalmi- és szakmai körök jogait, mozgásterét és egyre csak korlátozza és akadályozza a civil szerveződések működését. A jogszabályok folyamatos átszabása ugyanakkor az állam, a kormány beavatkozási lehetőségeinek korlátlan bővítését, az egyre nagyobb központi uralom kiépítését jelenti. Mit látunk? Azt, hogy a jog a Fidesz számára politikai eszköz, nem tiszteli, viszont takaródzik vele, hogy a diktatórikus lépéseit elfedje. Csakhogy ez a takaró átlátszó, s amikor a gyülekezési törvény korlátozását beépítették az alaptörvénynek nevezett jogi Patyomkin konstrukcióba, hirtelen emberek tömegei ismerték fel, hogy itt valóban diktatúra van, egy párt, s élén egy ember akarata érvényesül már az élet majd minden területén. A napokban például már az iskolaigazgatók kinevezését is úgy szabályozták, hogy csak a tankerületek által kijelölt személyek tölthetik be ezt a státuszt, de csak a két féléves agymosást célzó un. tanfolyam elvégzése után, sőt, még akkor sem, ha a tanügyérek másként döntenek. Az ideológiai, hamis keresztény- és hamis nemzeti köntösbe öltöztetett rendszer minden, csak nem jogállam, a jog a túlhatalom kezében csak a korlátozások, tiltások, egyben a hatalmasok szabad rablását biztosító katyvasz.

Alaptörvénybe foglalták, hogy „az ember férfi vagy nő. Az apa férfi, az anya nő.” Vagy, hogy a gyermekek védelmében tiltanák a Pride-ot, vagy az ahhoz hasonló nyilvános rendezvényeket, és büntethető lehetne a résztvevő, bámészkodó közönség is, és a törvény szerint arcfelismerő eszközökkel azonosíthatná a rendőrség őket. Egy másik módosítással felfüggeszthetővé teszik a magyar állampolgárságát annak a többes állampolgárnak, aki Magyarország közrendjére, köz- vagy nemzetbiztonságára veszélyt jelent. Hogy ezt pontosan mit jelent, azt nem tudni, vagyis ez éppen azt jelenti, hogy amit csak akarnak.

Mi lesz, ha a kormány 2026-ban elveszíti a választást? Az általa összelapátolt, zsiványtanyára emlékeztető jogrendszer marad, ha nem lesz 2/3-os többsége egy új kormánynak. Azt miként lehet majd elviselni, de leginkább átalakítani, és végre rendet, jogrendet teremteni az alapjogok visszaállításával? Miért jutottunk idáig – kérdezik sokan. Hiszen 1994-től, amikor az MSZP-SZDSZ koalíciós kormánynak 2/3-os parlamenti többsége volt, lehetett volna egy erős, új alkotmányt alkotni, amiben az alapjogok, amelyek a nemzetközi jogrendszerben is benne vannak, nem lennének megváltoztathatók, akár mekkora többséggel is kormányozzon valaki. Lehet, az a kérdés költői, látva ezt a mai agresszív, írott és íratlan jogokat, szabályokat könnyedén átlépő vagy letörő tolvajbandát. Ellopták a demokráciánkat is, a tolvajnak pedig mi jár? Azt azért már nem ő mondja meg, ha végre egyszer fülön csípjük.

Rózsa Péter jegyzete az Esti gyors 2025. április 10-ei adásában hangzott el. (Ha appon keresztül éri el oldalunkat, a lejátszó nem jelenik meg, ezért a beszélgetések meghallgatásához, kérjük, lépjen át a klubradio.hu-ra.)