Kasztroly – Józsa Márta jegyzete
Általános statisztikusi vélekedés, hogy a magyar keresetekről pontosabb képet ad a mediánjövedelem. Vagyis az a bér, aminél a munkavállalók fele többet, fele kevesebbet kap kézhez egy hónapban. Így adódik az a helyzet, hogy a statisztikai hivatal által megállapított átlagkeresetnél a magyar munkavállalók 75 százaléka kevesebbet keres.
A hőbörgők – Szénási Sándor jegyzete
A NER szerint Magyart, és csak őt kell kicsinálni, mert ha ez sikerül, a mögötte álló tömeg a központi agy irányítása híján késedelem nélkül feloszlik, és másnap egykori hősére már nem is fog emlékezni. Ez O.V. szilárd meggyőződése, és tévedése oka. Nem hiszik el, hogy nem egyetlen emberrel hadakoznak …
Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?
Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.
Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
Péter a rengetegben - Hardy Mihály jegyzete
31/10/2024 18:04
| Szerző: Hardy Mihály/Klubrádió
| Szerkesztő: Szikora Gábor
Ez a külügyminiszteri látogatás minden elemében súlyos diplomáciai katasztrófa. Magára valamit is adó európai vagy nyugat-európai politikus az elcsalt 2020-as választások és a vérbefojtott belarusz tüntetések óta be sem teszi a lábát Minszkbe.
Добрый вечер дорогие дамы и господа, у микрофона Клубрадио вас приветсвует Михай Харди!
Nem, kedves Klubrádió hallgatók, a hiba nem az Önök készülékében van, hanem tényleg oroszul köszöntöttem Önöket. Pontosan úgy, ahogy Szijjártó Péter magyar külügyminiszter az ún. Eurázsiai Biztonsági Konferencia résztvevőit Minszkben. Szijjártó, akiről úgy tudjuk, hogy csak társalgási szinten tud oroszul (bármit is jelentsen ez, Na zdorovje! – egészségre!), kész volt elmondani egy félperces köszöntést oroszul a beszéde elején, hogy érzékeltesse, mennyire fontosak a számára a résztvevők. Szergej Lavrov, orosz külügyminiszter pedig a produkció alatt elégedetten lapozgatta a jegyzeteit.
Nekünk meg maradt a szekunder szégyen, amikor még nézni is rossz, hogy valaki hogyan csinál hülyét saját magából. Ismerik az érzést, amikor az ember legszívesebben félrenézne, hogy ne is lássa a szánalmas erőlködést, a minden áron való megfelelni akarást. Egyszerűen szánalmas, csakhogy a külügyminiszter nem magánemberként, hanem Magyarország hivatalos képviselőjeként mutatta be a túlfűtött produkcióját.
Ez a külügyminiszteri látogatás minden elemében súlyos diplomáciai katasztrófa. Magára valamit is adó európai vagy nyugat-európai politikus az elcsalt 2020-as választások és a vérbefojtott belarusz tüntetések óta be sem teszi a lábát Minszkbe. Ahol épp a minap jelentette be Olekaszndr Lukasenka, hogy jövőre ismét elindul az elnökválasztáson. Találják ki, hogy a véreskezű diktátor vajon hogyan végez majd a választáson! Elvégre csak harminc éve, 1994 óta ül a belarusz nép nyakán.
A minszki Szijjártó-vizit abból a szempontból is ordító melléfogás, hogy éppen az oroszok által összekovácsolt katonai-politikai szervezet, az Eurázsiai Nemzetközi Biztonsági Konferencia egy európai ellen-NATO. Ennek legfőbb szerepe, hogy Moszkva továbbra is nemzetközi csendőrként léphessen fel a volt szovjet térségben vagy ahol kedve tartja. Annak rendje és módja szerint be is avatkoztak Kazahsztánban, amikor úgy látták helyesnek. Vagy éppen, hogy nem avatkoznak be, amikor Azerbajdzsán tavaly lerohanta az örmények lakta Karabahot. Oroszország, amelyet súlyosan megterhel az Ukrajna ellen vívott rablóháború, itt már nem tudott és nem akart időben közbelépni. Ebből a szempontból Szijjártó Péter eltévesztette a házszámot. Magyarország ugyanis egy NATO nevű szervezetnek a tagja, aminek a székhelye nem Minszkben, hanem a belgiumi Brüsszelben van, az III. Lipót sugárúton.
Végül Szijjártó Péter akkor csinált igazán hülyét magából, amikor a válogatott oroszajkú közösség előtt arról értekezett, hogy a szovjet megszállás és a szocializmus idején Magyarország „negyven évet elvesztegetett.” Üzenem Péternek: Magyarországnak nincs még egy elpazarolható negyven éve orosz igában…
Hardy Mihály jegyzete az Esti gyors 2024. október 31-ei adásában hangzott el.