Csupa-csupa bizonytalanság – Hetes Stúdió ajánló
24/08/2019 12:00
| Szerző: Herskovits Eszter/Klubrádió
A Hetes Stúdió szombaton délutáni adásának témái voltak: a munkavállalói érdekérvényesítés, az atomenergetikai biztonság, a klímavédelem, a kereskedelmi háború - és természetesen most is megbeszéltük a hetet újságíró vendégekkel.
Az augusztus eleji tragikusan végződött fegyverkísérlet óta is sorra hallani nukleáris balesetekről Oroszországban. Az esetek kormányzati kezelése és kommunikációja pedig mintha mit sem változott volna az 1986-os csernobili katasztrófa óta. Pedig az oroszok a kivitelezői Paks2-nek is, ami igencsak riasztóan hangzik a fentiek fényében. Holoda Attila energetikai szakértővel beszélgettünk.
Egy évvel ezelőtt tüntetett először a klímaváltozásért a 16 éves svéd diáklány, Greta Thunberg. Mozgalma azóta a legnagyobbá nőtte ki magát, és sikerrel hívta fel a figyelmet a klímaváltozás súlyosságára. Különösen az Európai Unió fejlettebb országaiban egyre inkább tudatosul a vezetőkben, hogy sürgős lépésekre van szükség. Hogy miért, azt ma már mindenki tapasztalja: az elmúlt nyolc év átlagához képest háromszor annyi erdőtűz volt idén, és itt, Magyarországon is már több hőhullám volt a nyáron. Bart István klímaszakértőt kérdeztük.
Beérett Trump kereskedelmi háborúja Kínával, az Európai Unióval, Mexikóval és Kanadával s ezt már ő maga is érzékeli: a gazdaság kilátása nem biztató. Egyre többen recessziót kiáltanak. Vajon tényleg lesz? Az elnök is tart ettől, napok óta kommunikációs trükkökkel próbálja eltakarni a hibás gazdaságpolitikáját. A helyzet értékelésére kértük fel a konzervatív agytröszt, a Heritage Foundation kutatóját, az amerikai média népszerű elemzőjét, Joel Griffith-et. Csernyánszky Judit beszélgetett vele.
A hét fontos eseményeit Diószegi-Horváth Nórával (Mérce), Bíró Mariannával (Index) és Bolgár Györggyel beszéltük meg.
2019. augusztus 24. szombat 15:00
Műsorvezető: Lampé Ágnes
Szerkesztő: Herskovits Eszter