Konzervatív értékek a moziban – 5. rész
23/07/2023 17:55
| Szerző: Timár Ágnes/Klubrádió
A Hangosfilm – Szélesvásznú verzió szombati adásában beszélgettünk a Habcsókok és csillagok című életrajzi filmről, valamint folytatódott a konzervativizmust ábrázoló alkotásokat összegyűjtő sorozatunk, amelyben tovább vizsgáltuk az ellentmondásos megítélésű Richard Nixon alakját.
A határozott, illetve bizonyos szempontból tenyérbemászóan célratörő riporter szerepében Michael Sheent láthatjuk, Nixon bőrébe pedig Frank Langella bújt, aki korábban sok „B” kategóriás mozi-, vagy kevésbé fontos tévéfilmben tűnt fel, ezzel az alakításával azonban egyből az élmezőnyben találta magát.
A történet valóban ennek a négy napnak az eseményeit dolgozza fel, és bemutatja, hogyan közelítenek egymáshoz a karakterek. Paár Ádám kiemelte, a már a politika közelében sem lévő Nixon sok tekintetben újdonságokkal szolgál az interjúban, sok mindennel kapcsolatban bűntudata van, de a Watergate-ügyben való bármilyen jellegű részvételét tagadja. A történész kiemelte, a Stone filmhez hasonlítva ez az alkotás jobban árnyalja az egykori elnök figuráját, és talán valamelyes szimpátiát is kíván ébreszteni a nézőben.
A sorozat folytatása előtt azonban a Cirko Film egy új bemutatójáról beszélgettünk Harsányi Ildikó fordítóval. A Habcsókok és csillagok nagyon hangsúlyosan gasztrofilm, miközben a 2000-es évek elejének hangulatát, az akkori franciaországi közeg jellegét hozza vissza.
A történet főhőse, Yazid egészen kicsi kora óta érdeklődik a sütés és a cukrászat iránt. Az otthonokban és nevelőszülők mellett felnőtt fiú a legnevesebb mesterektől megtanulja a cukrászmesterséget, a különböző konyhákon a munkamorált, az elit éttermekben fogyasztó vendégeken keresztül pedig a társas viselkedés normáit. Miközben azon fáradozik, hogy valóra válthassa az álmát, és megnyerje a cukrász-világbajnokságot, igyekszik tisztázni magában az anyja iránti érzéseit.
A Habcsókok és csillagok című francia film igaz történetet dolgoz fel.