Puzsér: Majka a trashkultúra Orbánjából annak Magyar Péterévé vált
5/02/2025 20:56
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Szikora Gábor
Puzsér Róbert Majka Bindzsisztánról szóló videóklipjéhez kapcsolódóan azt mondta: Majka nem csak szórakoztatott egész életében, hanem "oligarchákkal pókerezett, miniszterekkel szelfizett, nagyon jó nertársi kapcsolatrendszere volt". Most színeváltozáson megy át, mert alkalmazkodnia kell a néplélekhez.
Majka Csurran, cseppen című klipjének egyre nagyobb visszhangja lett, sokan reagáltak rá, köztük Puzsér Róbert kritikus, rádiós, közíró is, aki közösségi oldalán azt írta, hogy az előadó gyáva, aki életében először csinál valami tököset, aztán rögtön magyarázkodik. Ezzel arra utalt, hogy Majka közölte, ezzel a számmal ő csak szórakoztatni akart, nem akart beszállni a politikába.
Puzsér Róbert a Megbeszéljük adásában azt mondta: Majka nem csak szórakoztatott egész életében, hanem „oligarchákkal pókerezett, miniszterekkel szelfizett, nagyon jó nertársi kapcsolatrendszere volt”. Most színeváltozáson megy át, mert alkalmazkodnia kell a néplélekhez. „Ő nagyjából olyan pontosan detektálja a magyar néplelket, mint Orbán Viktor, eddig nagyjából el is volt mondható, hogy ő a trashkultúra Orbán Viktora”. Amíg meg nem jelent Magyar Péter, aki jelenleg ebben a műfajban teljesen új szereplő, és szintén elmondható róla, hogy elképesztő érzéke van a néplélek rezdüléseihez. Nagyon úgy tűnik, hogy innentől „Majka a trashkultúra Magyar Pétere” – vélekedett.
Ahogy változik a hatalom megítélése, a közhangulat, azzal kapcsolatban Majka olyan, mint egy barométer; a népi meteorológia szerint ha a béka a befőttesüvegben felmászik a létrán, akkor szép idő lesz, ha lent marad, akkor meg esni fog. Majka jelzi, hogy milyen időváltozás várható a Kárpát-medencében, és amit jelez, az a rendszerellenzéki magyarok zöme számára örvendetes. A „roncsellenzék” tagjai viszont bizonyára el vannak keseredve, mert kimossa őket a Tisza – jegyezte meg. Puzsér szerint ehhez az első lépés az ellenzékváltás, a második a kormányváltás, és csak ezután lehet rátérni a rendszerváltásra. Mostanra a társadalom jelentős része is megértette ezt, és az első lépésig eljutott, Majka pedig semmi mást nem csinál, mint erre reagál.
„Ha nincs a Tisza áradása, Majka egyik miniszter egyik testnyílásából egy másik miniszter másik testnyílásába mászna át” – fogalmazott. De oké, értjük, a magyar társadalom fordul, vele fordul Majka, azt viszont korábbi írásához hasonlóan ismét élesen kritizálta, hogy a rapper, aki először kezdett el politizálni, nem elhíresült klipje után nem sokkal később elkezdett magyarázkodni. „Kifarolt a saját tökössége mögül; életében először volt tökös, és ilyenkor is ennyire gyáva” – összegezte véleményét Puzsér.
Aki szerint együtt lehet élni annak következményeivel, hogy valakit nem kedvel a hatalom, nem kell ettől megrémülni. Óva intene bárkit attól, hogy becsülje az említett példában szereplő békát azért, mert felmászik a létrán. A béka nem azért mászik fel, mert ellenzéki lesz, vagy mert szép időt szeretne, hanem mert ilyen a természete. A nagy kérdés Majka számára, hogy „nertársi feudalizmusban” vagy kapitalizmusban akar boldogulni, vagy hogy melyikben kereshet jobban – jegyezte meg.
Puzsér korábban azt is írta, ez nem őszinte fordulat, hanem ügyes üzleti húzás az előadótól. Műsorvezetőnk felvetette, hogy vannak, akik Magyar Péter fordulatának őszinteségében is kételkednek, de a kritikus szerint az a különbség, hogy Magyar (aki a Fidesz elitjén belül „alsópolcos káder” volt, mondta a kritikus) egy reménytelen pillanatban lépett elő, Majka pedig „a Tisza áradásának tizedik hónapjában”, amikor jól láthatóan felhorgadt a népharag. Most az történt az Orbán Viktor iránti tisztelettel, ami szerinte korábban a Gyurcsány Ferenc iránti tiszteletnél is előjött 2006-ban, sokan ráébredtek, hogy „ez egy hazug gazember”, és Majka erre reagált. Valamint szerinte az előadónak túl jól sikerült jeleznie „a levegő változását”, és magától ijedt meg.
A teljes beszélgetést a fenti lejátszóra kattintva hallgathatják meg.
2025. február 05., szerda 16:45
Műsorvezető: Bolgár György