Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
A demokrácia akkor is – Selmeci János jegyzete
8/11/2024 18:02
| Szerző: Selmeci János/Klubrádió
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
"A választóknak igazuk van akkor is, amikor szerintem, önök szerint, vagy az újságok címlapjai szerint egyáltalán nincs."
Ugye mindannyian tudjuk, hogy a demokrácia a legjobb politikai rendszer? Hogy a választóknak igazuk van akkor is, amikor szerintem, önök szerint, vagy az újságok címlapjai szerint egyáltalán nincs. Tudjuk, hogy a nép hatalmától nem kell félni, aki viszont nem figyel oda rájuk, az elveszíti őket, de legalább lesz ideje elgondolkodni azon, hogy miért lehetett nekik – a saját szempontjaik alapján –, mégis csak igazuk. Aki pedig ezen tényleg elgondolkodik – és ez a demokrácia szépsége -, majd a legközelebbi választáson győz.
De ugye adódik a kérdés; a mindenkit megillető választójogon alapuló demokrácia-e a legjobb politikai rendszer akkor is, ha a nép egy hazug, össze-vissza beszélő, nőket szexuálisan zaklató, gyermekével otthon lévő feleségét egy pornósztárral megcsaló, majd a pornósztárt a kampánykasszából lefizető, okirat-hamisító, az amerikai alkotmányos rendet veszélyeztető, a megválasztott elnök elleni puccsra buzdító, és az egész világ biztonságára veszélyt jelentő, elítélt bűnözőt választ meg az Egyesült Államok elnökének?
Igen, persze, akkor is.
Selmeci János jegyzete az Esti gyors 2024. november 8-ai adásában hangzott el.