Boldog új éveket – Szénási Sándor jegyzete
Trump ismét jelezte, hogy az elnökséget újfent családi, és család körüli vállalkozássá teszi. No meg ott van Elon Musk is, aki felhatalmazás nélkül szól bele európai politikai ügyekbe. Amerika lassan egyszerre nélkülözhetetlen szövetséges és veszélyforrás a nyugati világra nézve.
Stratégiai tuktukozás? – Kárpáti Iván jegyzete
A miniszterelnök nem kapkod, élvezi a trópusi hétköznapokat. Viszont a láthatatlanságra felvett Sulyok lépései mögött sem látszik még a mesterterv.
Gyógyturizmus, vagy nyaralás - Hardy Mihály jegyzete
Vajon miért egy dél-indiai helyi lapból kell megtudnia a magyar polgárnak, hogy Orbán Viktor Kerala államban tuk-tukozik, hogy India egyik drága luxus szállodájában húzta meg magát, a családjával és a kíséretével együtt?
Nemzeti sport – Józsa Márta jegyzete
Pártunk és kormányunk sportszerűnek tartotta újfent, hogy ötmillió euróval támogasson szlovákiai fociklubokat. Alig valamivel kevesebbel, mint amennyit az év vége felé gyermekvédelemre csoportosítottak át ijedtükben és sebtében, persze nem tudjuk, hogy mire …
A leghülyébbek közülünk – Selmeci János jegyzete
Önök, kedves hallgatók szoktak arra vágyni, hogy jó dolgok rosszabbak legyenek? Dehogyis, ilyesmi csak a választott politikusoknak jut az eszébe … Például olyasmi, amit csak egy igazi marha szavazhat meg.
Fapados repülőrajt – Hardy Mihály jegyzete
A gazdasági rakéták begyújtásához épp a minap bukott el a magyar kormány egymilliárd eurót, a költségvetés inkább hasonlít stand-up comedy-re és nincs az a KSH-elnök aki eleget tud "igazítani" az adatokon, hogy azok megfeleljenek a propagandának.
Holnap béke – Józsa Márta jegyzete
Egyre félelmetesebb mértékű sikereket aratnak az ő nyelvükön fogalmazva szuverenista, magukat vátesznek tartó ámokfutók – Magyarországon is. És ennek a következményeit szenvedik el végső soron azok is, akiknek a kétharmaddal újra és újra felszentelt vezetője a békéről papol, miközben kard kirántására buzdítja híveit a vele egyet nem értők ellen.
A sértett elit nem érti – Kárpáti Iván jegyzete
26/11/2024 18:03
| Szerző: Kárpáti Iván/Klubrádió
A minap Romániában egy fasiszta TikTok-celeb nyomta le a többieket az elnökválasztás első fordulójában. A nyugati világ progresszív elitje voksolásról voksolásra meglepődik, pedig ugyanazt a hibát követték el óceánon innen és túl.
Ami ránk is hatással lehet, az a pénzügyminiszter és a külügyminiszter személye és egyik sem futóbolond. Sőt, leginkább az amerikai jegybank vezetője tud hatni a világ gazdaságára és áttételesen akár a politikára is, ő pedig már előre megüzente Trumpnak: ne próbálkozzon nála. A lényeg, hogy ez a cirkusz egy határozott üzenet a régi elitnek, ha úgy tetszik egy felmutatott középső új. Megérdemelték.
A demokraták nem tudtak érvényes alternatívát felmutatni, Kamala Harris még a saját szavazóinak is ismeretlen volt. A szabadság üzenetét tudta ismételgetni, de nem volt egy épkézláb mondata arról, hogy mit kezdene az inflációval, ami a bevándorlás mellett az egyik legfontosabb kérdés most az Egyesült Államokban. A demokraták azt sem vették észre, hogy a szabadságnál erősebb üzenet lett a biztonság. A szabadság az átlag szavazó számára ugyanis azt jelenti, hogy szabadjára van engedve a piac, ő pedig csak vergődik.
Ezzel el is jutottunk Európába, ahol hasonlóan kezdenek gondolkodni egyre többen, még akkor is, ha itt Amerikában ismeretlen szociális hálót biztosítanak a társadalomnak. Kicsit lyukas ugyan, meg nem mindenhol elég erős, de van. Az európai progresszív elit közben ugyanazt a hibát követte el, mint az óceán másik oldalán lévők. A folyamatosan lecsúszó dolgozó rétegek helyett a legkülönbözőbb létező és nem létező kisebbségek problémáira fókuszált, aztán meglepődött, hogy a magukra hagyott tömegek a szélsőségek felé indultak. Mit meglepődött! Megsértődött!
A minap Romániában egy fasiszta TikTok-celeb nyomta le a többieket az elnökválasztás első fordulójában. Nem gondolom, hogy a szavazóinak többsége tudná, hogy mi volt a Vasgárda.
Magyarországon Orbán Viktor sorsát az fogja eldönteni, hogy mit tartanak előbbre a szavazók: a védelmet olyan veszélyek ellen, amiket saját maga kreált, vagy egy működő államot és prosperáló gazdaságot. Pusztán a demokrácia helyreállítását ígérni ma már hasztalan, hiszen sokak számára értéktelen, vagy inkább értelmezhetetlen.
Kárpáti Iván jegyzete a november 26-i Esti gyorsban hangzott el, meghallgathatják a fenti lejátszóra kattintva.