Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
Amikor a rádió nem szól (, akkor is szól) – Selmeci János jegyzete
13/08/2024 18:03
| Szerző: Selmeci János/Klubrádió
"Amikor egy gazdasági szereplő vagy politikus újságírókat, médiumokat lehetetlenítene el, mert nem tetszik nekik, amit tőlük hall, ez megfelelhet a saját rövid távú érdekeinek, ellentétes viszont egy fejlődni vágyó ország és társadalom érdekeivel, így aztán mindnyájunknak rossz."
Az elmúlt napokban a Klubrádió a szokásos csatornákon időnként nem szólt. Néha szükségünk van arra, hogy magunk maradjunk a gondolatainkkal, de amikor tájékozódni szeretnénk, akkor szinte minden jobb a néma csendnél.
(Ezen a ponton köszönet minden hallgatónknak, aki kitartott mellettünk, türelemmel várt, vagy átment a Twitchre hallgatni a rádiót. A Klubrádió ugyanis akkor is szól, amikor nem szól.)
A szinte mindenbe beletartoznak a nekünk nem tetsző vélemények is, és az újságírásnak olyan formái is, amivel nem tudunk azonosulni. Erről egyébként, ha hiszik, ha nem, a legnagyobb viták az újságírók között vannak, és bizony néhány alapvetést kivéve, például, hogy hazudni nem szabad, és másokat lejáratni sem, még mi itt a sokak által homogénnek gondolt Klubrádió szerkesztőségében is sok félét gondolunk arról, hogy pontosan mi is a feladatunk.
És ebben az országban még szabad erről sok félét gondolni, hála Istennek és a demokráciának. És ha végignézünk a nagy konfliktusokon, akkor az egyik legfontosabb kérdés, hogy kisebb vagy nagyobb lesz a világnak azon nem szabad része, ahol a hatalomnak nem tetsző emberek lezuhannak a tízedikről, a kritikusok pedig elnémíthatók.
Amikor egy gazdasági szereplő vagy politikus újságírókat, médiumokat lehetetlenítene el, mert nem tetszik nekik, amit tőlük hall, ez megfelelhet a saját rövid távú érdekeinek, ellentétes viszont egy fejlődni vágyó ország és társadalom érdekeivel, így aztán mindnyájunknak rossz.
Ha valamilyen vélemény korlátozható, ha egy rádióműsor megszüntethető, akkor bármilyen véleményt, akár az önét is, és bármilyen műsort, akár az ön kedvencét is el lehet némítani azért, mert az egy politikusnak vagy egy cégnek nem tetszik. És akkor onnantól nincs szabadság.
Amikor tehát hallgatják a rádiót, és esetleg nem tetszik önöknek, amit hallanak, nyugodtan dühöngjenek, telefonáljanak be, kommenteljenek, vagy kapcsoljanak át valami másra. De kérem ne akarják, hogy ez az egész ne legyen.
Az alternatíva ugyanis a néma, szomorú csend.
Selmeci János jegyzete az Esti gyors 2024. augusztus 13-ai adásában hangzott el.