„Támogassa
Publicisztika
Élőkép – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Élőkép – Józsa Márta jegyzete

Mintha kiment volna mifelénk az élőkép a divatból, elmosta a rendszerváltás, vagy a korszellem, ki tudja. Bár a stadionok világa mintha még őrizné a tömegkultúra e nagy találmányát. Amelyet nagyon sokan állítanak elő sok-sok monoton gyakorlással, kevesek kedvéért.

Vetemedés – Dési János jegyzete
Publicisztika

Vetemedés – Dési János jegyzete

Egy minisztériumi dolgozót kirúgtak, mert megosztott egy mémet, egy fotómontázst, amely Nagy Márton minisztert (ár)sapkában ábrázolja. A mi kis házi használatú III. Richárdocskánk, a Nagy Vidnyánszky szintén nem vetemedne, arra, hogy elhallgattasson bárkit, éppen csak kicsúszott a száján, amikor az ország egyik vezető művészét penderítette ki a homokozójából, hogy tíz évig tűrte, hallgatta, Udvaros Dorottya miket mond.

Mélyfúrás – Rózsa Péter jegyzete
Publicisztika

Mélyfúrás – Rózsa Péter jegyzete

Nem számítanak a szakmai vélemények, a műszaki és egyéb okok egy politikailag felértékelt terv megvalósításakor. Csak az számít, hogy a kormány vezetője mit akar. És hogy mit akar általa például egy igazi nagyvezér, a kínai kommunista párt és kormány első embere, Hszi Csin-ping. Rózsa Péter jegyzetében a zalai olajmezőtől és Rákosi elvtárstól jut el napjainkig.

Brancs – Szénási Sándor jegyzete
Publicisztika

Brancs – Szénási Sándor jegyzete

Az, hogy Orbán és Gyurcsány egy brancs lenne, első pillantásra azt jelenti, hogy a jelenlegi rendszert ketten állították elő, ami azért hazugság, mert Orbánt semmilyen nyomás nem kényszerítette egy autokrácia kiépítésére, viszont az nem hazugság, hogy Gyurcsány kormányzása gyakorlatilag minden féket eltakarított Orbán útjából.

Egy kis segítség O.V.-nek – Szénási Sándor jegyzete

17/04/2024 18:04

| Szerző: Szénási Sándor/Klubrádió

A helyzet tehát az, hogy Belgium demokrácia, néhány korlátolt, és hatalommal rendelkező polgára viszont a legjobbkor játszott Orbánék kezére, akik most annyi vesztett meccs után újra tematizálhatják a közéletet azzal, hogy lám Brüsszelben a szabadság és az elnyomás erői küzdenek, és nem kérdés, hogy ők minek a mártírjai.

2024. április 17. Esti gyors-részlet (2024.04.17. Szénási Sándor jegyzete)
03:17
00:00

Hogy miképpen ment el a brüsszeli rendőrkapitány és három kerületi polgármester esze, ráadásul egyszerre, rejtély, úgy értem, nekem, mert persze Orbán szerint úgy van az, hogy a kommunistákat, meg a liberálisokat egy bordában szőtték, ezért történhetett a brüsszeli botrány.

A botrány, mint tudjuk abban állt, hogy a Nemzeti Konzervativizmus nevű NER-es konferenciából majdnem vándorgyűlés lett, a szállodák úgy dobálták egymásnak, mintha forró krumplit markolnának, a polgármesterek botránnyal, tüntetésekkel, összecsapásokkal riogatták őket, végül a Claridge nevű rendezvényközpontban kötöttek ki, kezdés után két órával ott talált rájuk a rendőrség.

És kezdődött a hülyeségek dáridója, avagy Orbán hájjal való kenegetése.

A rendőrök azt mondták, azért kell a konferenciát leállítani, mert kedd délután jönnek az antifa tüntetők, és akkor borzasztó dolgok lesznek. Az egyik polgármester azt írta, nem látják szívesen a szélsőjobboldalt, mert a nemzeti szuverenitás védelme euroszkepticizmust okoz, valamint a közrend elleni atrocitásokat.

Mármost az előbbi állítás azért bornírtság, mert tüntetők mindig, és minden oldalról fel szoktak vonulni ügyek, események, kijelentések okán, a demokrácia már csak ilyen. Kijelenthetjük, hogy ahol az utcákon tüntetések nincsenek, viszont hullaszag nagyon is detektálható, ott egy diktatúra odőrjét van szerencsénk inhalálni.

Ami Emir Kir polgármester szavait illeti: Európában nemzeti kormányok vannak, amelyek többek között a szuverenitás védelmére is felesküsznek, de ezt jobb helyeken nem tolják túl, mert ennek relatív voltával nagyon is tisztában vannak, ráadásul nem keverik össze a nacionalizmussal. Ezek közé a jobb helyek közé persze Magyarország nem tartozik, a magyar kormány generálta események nem ok nélkül keltenek gyanút, már ami a szélsőjobboldali jelleget illeti. Azonban sem ebből nem következik a jelenség rendőri kezelendősége, sem az euroszkepticizmus nem tekinthető bűnténynek. Sajnálatosnak igen, de még orvosi esetként sem írható le, hiába világmagyarázat ez néhány buborékjába szorult balliberálisnak.

A túlvezérelt hivatalnokokat már egy nap múlva helyre tette a legmagasabb szintű belga közigazgatási bíróság, a Conseil d'État, visszavonva minden ostoba tilalmat. Ami ellen a belga miniszterelnök is tiltakozott, nota bene, a magyar ellenzék egy része is. Amelyik nem tette, önsorsrontó, de hát az ember ilyenkor már csak legyint.

A helyzet tehát az, hogy Belgium demokrácia, néhány korlátolt, és hatalommal rendelkező polgára viszont a legjobbkor játszott Orbánék kezére, akik most annyi vesztett meccs után újra tematizálhatják a közéletet azzal, hogy lám Brüsszelben a szabadság és az elnyomás erői küzdenek, és nem kérdés, hogy ők minek a mártírjai.

Az én kérdésem viszont az, hogy hányan lesznek ennek a kamunak a balekjai.

Orbán Viktor Brüsszelben
 
Orbán Viktor Brüsszelben
 
Brüsszel, 2024. április 17. A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök érkezése Brüsszelben a Nemzeti Konzervatívizmus Konferencia (NatCon) második napján, 2024. április 17-én. Orbán Viktor mögött Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.
Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán / MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
 

Szénási Sándor jegyzete az Esti gyors 2023. április 17-i adásában hangzott el.