Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
Gábor György: A Kárpát-medence Odüsszeusza
19/06/2023 14:07
| Szerző: Gábor György
Szóval az állampapírba fektetett megtakarítások biztonságát maga az igazmondó, nyájas és igazságos Orbán Viktor szavatolja, meg biztosan a hamvas lelkületű Rogán is, meg a velejéig szeplőtelen Szijjártó is, meg akit csak óhajt a magyar nép, mindent garantálnak a mi kedvünkért!
Nietzsche egy helyen arra hívta fel a figyelmet, hogy a görögök Odüsszeuszban azt csodálták, hogy remekül hazudott: mindenből győztesként tudott kikerülni, szellemes volt, remek képességekkel rendelkezett, saját társait folyton menteni igyekezett, és maximálisan alkalmazkodó volt. Gondoljunk csak bele: amikor a küklópsznak bemutatkozik, zseniálisan azt hazudja neki, hogy a neve Senkise. "Senkise, ez nevem; így hívnak, hogy Senkise." Ezzel a hazugsággal tudta aztán megmenteni a társakat, hiszen amikor a küklópszot megvakította Odüsszeusz, fájdalmában felüvöltött, s hívta a többi küklopszot, hogy segítsenek, azt ordítva, hogy Senkise bánt. Ezt a többi küklópsz tréfálkozásnak vette, s nem is mentek segíteni a társukon.
Valóban zseniális hazugság, Odüsszeusz sikerrel menti ki a többieket! Ám még Odüsszeusz sem ért volna el semmit, ha ezt a trükköt egynél több alkalommal próbálta volna alkalmazni.
Mindezt azért fontos rögzíteni, mert amikor a Fidesz hárommillió ember (!!!) háromezer-milliárd forintnyi magánnyugdíjpénztári megtakarítását bűnszövetkezetbe szerveződve, a legalja hazugsággal, csalással, zsarolással lenyúlta, súlyosan megkárosítva a leendő nyugdíjasokat, majd az elrabolt pénzrengeteget azonnal saját céljaira hasznosította és maradéktalanul felélte, előtte ugyebár Orbán, Lázár, Kósa és a többi maffiózó azzal nyugtattak meg mindenkit, hogy a megtakarítások biztonságban lesznek. Még politikai nyilatkozatot is közzétettek, amelyhez a tisztakezű Selmeczi Gabriella is csatlakozott, s olyan makulátlan jellemhősök garantálták az állami rendszerbe átlépők veszteségeinek jóváírását, továbbá az állami rendszerbe átlépőknek az egyéni számlára történő befizetések értékállóságát, valamint azt, hogy aki az állami nyugdíjrendszert választja, biztos lehet abban, hogy … egyéni számlája lesz. Aztán persze kiderült a gigantikus átverés és hazugság: azóta sincs semmilyen egyéni számla, ezért az értékállósággal sem kell foglalkozni és persze veszteség-jóváírásra sem került sor, csupán annyi történt, hogy több millió ember veszítette el a megtakarítását, amit a Fidesz-rendszer a tőle megszokott tempóval zsebre vágott.
És most mit mond Orbán Viktor?
"Háborús időkben nem mindegy, hogy az emberek a megtakarításaikat hol tartják. Ilyen nehéz helyzetben az segít az országnak, aki a megtakarításait államkötvényben, vagy kincstárjegyben tartja. Olyan intézkedéseket hozott a kormány, amellyel arra akarják rávenni az embereket, hogy a banki megtakarítások helyett az állampapírba és a kincstárjegy irányába tereljék, mozdítsák el a pénzüket. Ezért cserébe magas kamatot kínálnak az állampapírok után, és egy új adót vetnek ki a nem államkincstári banki jellegű megtakarításokra. És hozzátette: ez egy átmeneti intézkedés, ha a háborúnak vége lesz, kivezetik.”
Szóval az állampapírba fektetett megtakarítások biztonságát maga az igazmondó, nyájas és igazságos Orbán Viktor szavatolja, meg biztosan a hamvas lelkületű Rogán is, meg a velejéig szeplőtelen Szijjártó is, meg akit csak óhajt a magyar nép, mindent garantálnak a mi kedvünkért!
Orbán tehát másodszor mutatkozik be Senkiseként (amelynek morális értelemben vett valódiságával már az első alkalmat követően meggyőződhettünk), ugyanazt a trükköt kétszer próbálva meg alkalmazni. Odüsszeusz, ha kétszer próbálkozott volna ugyanazzal a trükkel, a küklópszok egyszerűen szétverték volna a képét, s Nietzsche sem nyilatkozott volna róla oly hízelgően.
Fantáziátlan idiótának tartotta volna, szóra sem érdemes, sumákoló, kispályás niemandnak. Meglátjuk, hogy az Orbán mellé rendelt B-közép publikum a társait mentő, okos, bölcs és leleményes Odüsszeuszt, Ithaka királyát kedveli-e inkább, avagy megelégszik a csak saját hatalmáért remegő, negyedosztályú, fapados, új és szellemes ötletekre képtelen simlis hatvanpusztai fosztogatóval?