Kasztroly – Józsa Márta jegyzete
Általános statisztikusi vélekedés, hogy a magyar keresetekről pontosabb képet ad a mediánjövedelem. Vagyis az a bér, aminél a munkavállalók fele többet, fele kevesebbet kap kézhez egy hónapban. Így adódik az a helyzet, hogy a statisztikai hivatal által megállapított átlagkeresetnél a magyar munkavállalók 75 százaléka kevesebbet keres.
A hőbörgők – Szénási Sándor jegyzete
A NER szerint Magyart, és csak őt kell kicsinálni, mert ha ez sikerül, a mögötte álló tömeg a központi agy irányítása híján késedelem nélkül feloszlik, és másnap egykori hősére már nem is fog emlékezni. Ez O.V. szilárd meggyőződése, és tévedése oka. Nem hiszik el, hogy nem egyetlen emberrel hadakoznak …
Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?
Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.
Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
18/11/2024 18:03
| Szerző: Dési János/Klubrádió
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Ma szuvizni fogunk. Korunk divatja a szuvizás. Aki ad magára az csak szuvizik. A szuvizás korszerű, új, és mindenre megoldás. A szuvi a jövő. A szuvi az a szuverenitásvédelem, amelyet úgy is lefordíthatunk magyarra, hogy miénk a vár, tiétek a lekvár. Azzal a kis megszorítással, hogy a lekvárral, mézzel és más dolgokkal, a madzagot kenjük. Több mézet a madzagra. Azt nyalhatjátok barátocskáim. Ha kicsit nagyobb a baj, picit több mézet, lekvárt csöpögtetünk ki a többi vármegyei úrral a jobbágyságnak és máris helyreáll a boldogság.
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük. És még marad is belőle, szülinapi partira, jachtra, kokóra, leányra.
Aztán akkor leszuvizzuk a független civil jogvédőket, azokat a tényfeltáró honlapokat, amelyek legalább azt el akarják érni, hogy akit még érdekel, értesülhessen arról, hogy milyen alávalóságok, lopások, kiárusítások történnek errefelé, a kis vezető és családja részére. Aztán van ez a kínai meg orosz kapcsolat, a Moszkvába meg Minszkbe repkedő külügyminiszterrel, a mind gyanúsabb üzleti kapcsolatokkal, a pekingi nyomulással és így tovább. de ezek szuvernitásvédelmileg érdektelenek. Egy igazi szuvi nem foglalkozik azzal, hogy a magyar kormányfőt rövid láncon – vagy spárga az – tartják, talán méz sincs rajta és úgy kell fütyülnie, hogy a Moszkva parti esték adják a másikat. Az sem különösebben érdekes, hogy az interneten mindenki megcsodálhatja a katonai és rendvédelmi beszerzésekkel kapcsolatos infókat, ugyanis ezek ellopódtak valahogyan. Nem nagy ügy, szokták erre mondani, nagy baj nem történhet. A titkos magyar információkkal, a biztonság mentés úgyis Moszkvában van.
Ellopták, hát ellopták, de legalább most már csak száz palackot válthatsz egyszerre vissza, szóval a szuverenitás meg van védve. A szuvi – azaz a szuverenitás – az, ami működteti a tudományt, az egyetemeket, szokás autonómiának is nevezni. Ez a szuvi vagy autóizé dolog például azt jelenti, hogy ha egy kormányzati erőember, bizonyos Orbán, de nem az, doktorálni akar, mert rettentő okos, akkor ezt megteheti akkor, ha egyébként a szabályok szerint nem. De miután az egyetem szuvija megtépázva, hát jöjjön és doktoráljon, mit számít ez már. Sőt, még olcsón megússza az egyetem ezzel, tessék arra a másikra gondolni, amit katonai asszisztencia mellett szétvertek, majd amikor elfogytak az egyetemi tanárok, doktorok, akkor kineveztek államilag párat Kossuth díj és egyéb kormánypárti zseniknek járó díjak segítségével. Mégiscsak egyszerűbb ez, mint évekig tanulni, dolgozni, konferenciázni, tanulmányokat írni: tiéd a tudomány magadnak műveled. Különben is a hatalom ésszel jár. A nagyon nagy hatalom nagyon nagy ésszel. Hatalmas homlok, hatalmas ész, homloka ráncában az emberiség.
Szóval, szuvi. Éljen és virágozzák az örök és megbonthatatlan szuvizás - doszvidányija.
Dési János jegyzete az Esti gyors 2024. november 18-ai adásában hangzott el.