A javíthatatlan optimistára, Vekerdy Tamásra emlékeztünk
11/10/2019 21:15
| Szerző: Klubrádió
„Javíthatatlanul optimista vagyok, bár az élet pesszimizmusra szeretne tanítani, de nem hagyom magam” – mondta Vekerdy Tamás. A szerdán, nyolcvannégy éves korában elhunyt pszichológusra, íróra emlékeztünk a Klubdélelőttben, valamint vendégünk volt Sándor Anna és Müller Péter Sziámi, és két kiváló magyar tudóssal is beszéltünk, akárcsak Koncz Zsuzsa új válogatáslemezéről.
A legismertebb dallamok megálmodója valójában sosem akart operetteket írni, mégis utolérte a világhír. A Csárdáskirálynőért rajongó Hitlertől nem fogadta el a tiszteletbeli árja státuszt, amivel Bécsben maradva megmenthette volna maga és a családja életét, így a nehezebb utat választotta, Amerikába emigrált. A Spinoza új színházi bemutatója: Kálmán Imre az operettkirály, vendégünk Sándor Anna, a Spinoza Színház alapítója.
Dr. Roska Botond neurobiológusról (aki a Klubdélelőtt vendége is volt, az Utópiában pedig telefonon beszéltünk vele) sokan mondják, hogy kutatási eredményeiért a Nobel–díj előszobájában jár. A munkájában nagy segítségére volt Dr. Szabó Arnold, a Semmelweis Egyetem Retina Laboratóriumának vezetője is, akinek sikerült megoldania, hogy az ember halála után a retináját több, mint három hónapig életben tartsák.
Müller Péter Sziámi költő, énekes, dalszerző visszatér gyerekkora színhelyére, Living-Loving címmel életHŰ koncertre készül az Erkel Színházban. Mi másról is beszélgethettünk volna, mint a költészetről, gyerekkorról, régi és új dalokról, a kultúráról.
Ha visszanézek innen, ahol állok, már egy egész élet majdnem látható, és az orvosság az összes csalódásra, hogy így volt szép, így volt jó... Énekli Koncz Zsuzsa, aki most Így volt szép címmel egy válogatásalbummal jelentkezett.
Az ADHD-ről, a figyelemhiányos- hiparaktivitás zavarról már sokat hallottunk, 18 tünete a szakértők számára egyértelmű. Sajnos még mindig sok stigma és félreértés övezi ezt az idegi-fejlődési rendellenességet. Dr. Bunford Nórával, a Magyar Tudományos Akadémia Fejlődéstani és Transzlációs Idegtudomány kutatócsoportjának vezetőjével a korai felismerésről és a megelőzés lehetőségeiről beszélgettünk.
A műsort a fenti lejátszóra kattintva hallgathatja meg!
2019. október 12. szombat 09.00
Műsorvezető: Kun Zsuzsa