Igen drága történelemhamisítás volt a 20-i tűzijáték
21/08/2024 19:15
| Szerző: Ivánkai Márk
| Szerkesztő: Ivánkai Márk
A hun-magyar rokonság elmélete a mai napig vitatott a történészek között, az augusztus 20-i fővárosi tűzijáték mégis ezt propagálta, ráadásul az adófizetők elképesztően sok pénzéből – mondta Kopcsik István, a Történelemtanárok Egyletének bizottmányi tagja a Megbeszéljük című műsorban.
Hunor, Magor, a Csodaszarvas és Attila, a hun – ezeket a mondavilágbéli alakokat vonultatta fel az idei augusztus 20-i tűzijáték. Ugyanakkor az államalapítás ünnepe a nyugati kereszténységhez való csatlakozásról kellene szóljon, nem pedig a keleti pogány népek kultuszának ápolásáról – mondta a Történelemtanárok Egyletének bizottmányi tagja. Kopcsik István hozzátette, nincs kézzelfogható történelmi bizonyíték arra, hogy a hunok és a magyarok rokonok lennének, az erről szóló mondák csak később keletkeztek "természetesen azért, hogy az Árpád-ház uralmát ősibbé és nagyobbá tegyék. És úgy látszik, a mai kormányzatunknak is szüksége van arra, hogy a magyarság hősiességét hangsúlyozza."
"Különösen kiakasztott az a mondat, hogy »Visszahódítottuk a földünket, mikor Árpád bejött a Kárpát-medencébe" – fogalmazott Kopcsik István a tűzijáték során előadott műsor kapcsán. "Akkor mi voltunk a hunok, mi voltunk az avarok, mi voltunk mindenki" – tette hozzá.
"Igen drága propaganda, egyértelmű szándékos történelemhamisítás" – összegezte az ünnepséget Kopcsik István történelemtanár.
A teljes beszélgetést a fenti lejátszóra kattintva hallgathatják meg.
2024. augusztus 21., szerda 17:15
Riporter: Bolgár György