Az Uniszex már podcast formában is hallgatható.
Iratkozzon fel a műsorra kedvenc online platformján!
Spotify
Apple podcast
Google podcast
Az Uniszex már podcast formában is hallgatható.
Iratkozzon fel a műsorra kedvenc online platformján!
Spotify
Apple podcast
Google podcast
Hogyan műkűködik egy kapcsolat, amiben az egyik fél nárcisztikus? A nárcisztikus fél tudatosan manipulál? Miért nincs összhangban az, amit mond azzal, amit tesz? Miért nincs egy nárcisztikus emberben empátia, fejleszthető-e ez a készség? Miért retteg egy nárcisztikus ember az érzelmektől és az intimitástól? És honnan tudhatjuk, hogy nárcisztikus emberrel van dolgunk? A heti Uniszexben a nárcisztikus személyiségzavart jártuk körbe Kökény Tibor pszichológussal.
Míg egy ADHD-s fiút gyakran rossznak, agresszívnak, kezelhetetlennek bélyegeznek, addig egy ADHD-s lányra inkább azt mondják, cserfes, álmodozó, nyüzsgő.
A magyar vállalkozónő sztereotip képei az emberek többségében: dúsgazdag férjek feltöltött szájú kamu üzletasszonyai, akik kamu cégeket vezetnek kamu mosollyal, kamu bérért. A szülési szabadság alatt hobbijukat önmegvalósítássá avanzsáló, az alkalmazotti létbe visszatérni nem akaró háziasszonyok, akik tortát sütnek, ruhát varrnak vagy gyerekbarát kávézót nyitnak. A minden lében kanál, nagyszájú, törtető karrierista nők, akik férjeik anyagi hátszelén megkapaszkodva érnek el sikereket. És mi a valóság?
Tegyük fel, hogy egy súlyos egészégügyi problémával kórházba kerülünk, és választhatunk egy női és egy férfi orvos között. Vajon az emberek többsége melyikükre bízná az életét? Mennyire tartjuk hitelesnek a nőket tudományos kérdésekben? Az Uniszexben Bojár Ábellel beszélgettünk a Karikó Katalin Nobel díjának apropóján készített kutatásukról.
A nők a történelem során szinte láthatatlanok voltak, a miértekre kereste a válaszokat az Uniszex.
Az orosz-ukrán háború kirobbanása soha nem látott humanitárius katasztrófával fenyegette Európát, emberek milliói hagyták el Ukrajna területét pár hét leforgása alatt, többségük nő. A menekülők között rengeteg várandós, kisgyermekes anya érkezett hazánkba. Az Emma Egyesület munkatársaival a legkiszolgáltatottabb háborús menekült nők helyzetéről beszélgettünk
A prostitúció monarchiabeli működéséről és a XIX-XX. század fordulójának férfi és női szerepeiről is szó volt az Uniszexben.
Ahogy Európában és a fejlett társadalmakban gyakran, nálunk Magyarországon még 2024-ben is megmaradtak olyan mítoszok, amelyek a férfiak felsőbbrendűségét erősítik.
Vendégünk volt Dr. Kiss Attila, szülész-nőgyógyász. Aki a korábbi adásainkban is felmerülő különféle ellátási panaszokra is reagált.
Ha egy forgalmas út túloldalára aluljárón és zebrán is vezet át út, nőként vajon melyiket választjuk? És hogy védjük meg magunkat, ha egy zsúfolt buszon fogdosnak, zaklatnak, és senki nem tesz semmit? Az Uniszexben a nőbarát város koncepciójáról beszélgettünk Győr Ágnessel, a Demnet Alapítvány munkatársával.
Szülőnek lenni klassz, de bizony előfordulhat, hogy kiégünk a gyermeknevelésben, ami egy sor szomatikus, mentális és érzelmi tünettel járhat. Az Uniszexben Pellionisz Petra pszichológust kérdeztük.
Hogyan befolyásol egy párkapcsolatot, ha a felek más országból, különböző kulturális közegből érkeznek?
...és a nőből anya, a férfiból apa, a párból pedig család lesz. A semmivel sem összehasonlítható boldogság időszaka ez – azt mondják. A női test funkciói megváltoznak – egy új élet növekedése, világra hozása és életben tartása lesz az elsődleges feladata.
Van segítsége, ha beteg a gyerek? Tervez a közeljövőben szülési szabadságra menni? A gyerekek körüli teendőket egyedül látja el? Kérdések, amiket a munkaadók gyakran feltesznek a 25-40 év közötti nőknek.
Áskálódó vagy védelmező az anya, aki állást foglal gyereke mellett az iskolai konfliktusokban és mindenáron kiáll mellette?
Magyarországon megfelelő kórházi protokoll és irányelv hiányában a szülések többsége nem úgy alakul, ahogy kellene. Visszatekintő adás.